KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #8617 Írta: ipcim
ipcim válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia! felirat Odea Go dekor fekete műanyag.
A turbina jeladót kicseréltem komplett újra, mert kivéve a helyéről meghajtva külső 5V-al kimeneten semmi nem volt. Az új működik, a szivattyúzáskor villog a zöld felkiáltójel nagyon gyorsan, ha elzárom a csapot, akkor lassan villog, utána elalszik, gondolom, amikor már nem tud szivattyúzni, többet pumpálni. A pogácsás fiókot is kivettem bekapcsolt gépnél, akkor lassult a villogás, kiürítettem, visszarakva felgyorsul a villogás. Normál üzemnél nem indul el a szivattyú a gőzcsap kinyitásakor, csak a villogás lassul, mert nem érzékel a mágnest, itt is ha visszazárom, alá kerül a mágnes, akkor gyorsan villog.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #8618 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

marvid írta: Sziasztok!
Kérdezném a digitális kávéfőzők adagszámlálóit tudják állítani?
köszi


Szia!
Új panelcsere esetén nullázódik, de ha egy másik kevesebbet használt gépből teszik át a panelt, akkor annak az adagszáma lesz látható a kijelzőn.
Simán az adagszámot nem lehet változtatni.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja - 6 éve 1 hónapja #8619 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Szekelylaci írta: Esetleg a viennámra tudnál valami ötletet adni, hogy merre keressem a hibát? Már kicseréltem a fogaskerék élet, kapcsolókat, vezetékeken néztem szálszakadást. Bekapcsolom, megcsinálja a tesztet. Aztán amikor elkezd főzni betömörít, viszont a kpe-t nem vissza húzza, hanem forgatná tovább. Utána 180 fokkal elfordulva áll alaphelyzetbe. Mit kellene még megnéznem? Köszönettel


Szia!
A motormeghajtást kell átnézni. Amit a mellékelt rajzon látsz, az összes alkatrészt át kell nézni, plusz a két végálláskapcsoló mikrót kicserélni. Nem mérni, cserélni!

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8620 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

ipcim írta: Szia! felirat Odea Go dekor fekete műanyag.
A turbina jeladót kicseréltem komplett újra, mert kivéve a helyéről meghajtva külső 5V-al kimeneten semmi nem volt. Az új működik, a szivattyúzáskor villog a zöld felkiáltójel nagyon gyorsan, ha elzárom a csapot, akkor lassan villog, utána elalszik, gondolom, amikor már nem tud szivattyúzni, többet pumpálni. A pogácsás fiókot is kivettem bekapcsolt gépnél, akkor lassult a villogás, kiürítettem, visszarakva felgyorsul a villogás. Normál üzemnél nem indul el a szivattyú a gőzcsap kinyitásakor, csak a villogás lassul, mert nem érzékel a mágnest, itt is ha visszazárom, alá kerül a mágnes, akkor gyorsan villog.


Ez még az első széria, nincs vízkőtelenítő programja (ha csak nem volt panelcserés).
A turbina házon a bemenő oldalt tisztítsd meg, 1 mm-es annak a furata. Könnyen keresztmetszet csökkenés lehet ezen a szakaszon.
Azt írtam, hogy 8-10 másodpercre vedd ki a zaccfiókot, nem csak addig amíg átvált a villogás lassúra.
A gőzcsap panelen a két darab Hall IC-t le kell ellenőrizni. Ez a panelhiba is okozhat hasonló jelenséget.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8621 Írta: Szekelylaci
Szekelylaci válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszönöm szépen! A kapcsolókat cseréltem. Ezeket még átbogarászom! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8622 Írta: ipcim
ipcim válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
A turbinát cseréltem újra, a mai napon cseréltem a szivattyút újra az elektrotanyás ötlet alapján. A hiba még mindig fennáll. A gőzgomb hall érzékelője működik, de nem mértem, hanem, ha kinyitom, akkor átvált lassú villogásba, de ettől nem vagyok meggyőződve, hogy normálisan múködik. Feszmérővel mérve csak pár voltot mérek rajta a nyitott állapotban, elvileg 5 voltnak kéne lennie vagy nullának, mert ugye digitális. Rendeltem újat, mert a kimenet forrasztási pont levált a nyákról, átkötöttem dróttal, de az már csak húsvét után jön meg. A zaccfiók kint volt 5 percig, de ez sem hatotta meg. Bekapcsolás után azonnal viilogni kezd, kb 2-3 másodperc után elindul a KPE rángatás és itt vége a öntesztnek. Abból gondolom, hogy a gőzgomb áramkör lehet a ludas, mert kinyitáskor nem indítja a szivattyút. A panelen csak a középső IC alá ér a mágnes, a két szélsőt nem éri el. Holnap leszedem a vezérlőpanel csatlakozóról, meghajtom külső 5V-tal és megmérem, hogy mit mutat nyitott és zárt állapotban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.677 másodperc