KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 1 hónapja #8611 Írta: Ádám.rákóczi
Ádám.rákóczi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Lehetőségem lenne egy Saeco Picobaristo SM3061 - es gép vásárlásra, egy promóció keretein belül, igen kedvezményes 164.000 Forintos áron!
Megéri ezt a gépet megvenni, valakinek van róla netán véleménye? Vagy ezekről a kisebb kávégépekről általában? Otthoni körülmények között lenne használva. :)
Nagyon csábító a tudása. Érdemes ezt az árat rááldozni?
Előre is köszönjük a választ! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8612 Írta: zeti
zeti válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Ennyiből vennék egy pides Lelitet valami alap Graef őrlővel. Nekem a Saeco csak azért van mert eszeveszett olcsó volt és nagyon takarékos, a végeredmény pedig megfelelő, ha nem is igazi eszpresszó amit főz, kapucsínóhoz, lattéhoz elég. Konkrétan olcsóbb volt használtan mint egy Brikka meg egy kézi őrlő és háromszor jobb amit főz, megbízhatóan. De ha lenne felesleges 150e-m, a fenti kombót venném vagy egy europiccolát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8613 Írta: marvid
marvid válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Kérdezném a digitális kávéfőzők adagszámlálóit tudják állítani?
köszi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8614 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

tartamas írta: sziasztok
Van egy Delonghi Magnifica ESAM 4200.S típusú gépem, olyan gond van vele, hogy bekapcsolom, villog együtt az egyes, ill. a kettes kávé zöld led, ami azt jelenti, hogy elkezdődött a fűtés, közben a központi egység felmegy teljesen, mikrokapcsolót benyomja és ez az állapot marad. Közbe néztem a teljesítményfelvételt, az kb 1 másodperces ki-be kapcsolásokkal 650Watt körül kapcsolgat. Mintha nem érzékelné, hogy elértre a hőmérsékletet. Ha közben bekapcsolom a forróvizadagolót, az működik. A hőszenzort megnéztem, hidegen 140Kohm az ellenállása, nem tudom, hogy mi lehet a gond. Amikor kikapcsolom, akkor a központi egység szépen visszamegy a helyére.
Ha esetleg tudnátok segíteni, azt megköszönném


Szia!

A mechanika alatt a Hall szenzor jó? Annak a hibája is okozhat ilyen jelenséget. ::hmm::

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8615 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

ipcim írta: Tiszteletem!
Saeco Odea Go saját kávéfőzőgép bekapcsoláskor sűrűn villog a jobboldali felkiáltójel hibajelzés, megmozdítja a főző egységet egy kicsit és utána nem fut le az önteszt. Kb 3 hete el kezdett eldugulni, egyre kevesebb vizet tudott kipréselni magából és egyre többet eresztett maga alá. Szétszedtem, a bojlert, a szelepeket, a szivattyút, gőzölőcsapot vízkőtlenítettem, tömítéseket kicseréltem a KPE egységben is. Több helyen el volt dugulva, a bilincseknél meg eresztett. A biztonsági szelep a szivattyú nyomóágán be volt rohadva, újat vettem bele. Összerakás után ez első tesztnél el kezdett a piros felkiáltójel sűrűn villogni. A szervíz leírásben szereplő reed reléket és átfolyásmérőt ellenőriztem, az átfolyásmérő is döglött lett. Kicseréltem, de a villogás megmaradt és a gőzőlő csap nyitásakor nem indul el automatikusan a szivattyú. Szervíz teszt módban működik a szivattyú, a kazán fűt, de nem pulzál, csak forróvizet nyom. Segítséget kérnék, hogy merre induljak?
Péter


Szia!
Az a Go széria amelyiken a jobb felső sarokban az Odea Go felirat festett, az rendelkezik beépített vízkőtelenítő programmal (a régieken egy kis táblára van írva a típus). A géped melyik széria?
Az elektrotanyán kaptál tippeket a hiba megszüntetésére, de nem tudom hogy ezeket hogy hajtottad végre. Tesztmódban ha kinyitod a csapot és elindítod a szivattyút akkor, a zöld hőmérséklet jelző lednek nagyon gyorsan kell villognia. Ez jelzi azt, hogy a turbina Hall IC rendesen számolja az impulzusokat. Erről nem olvastam semmit a válaszaidban.
Alapvetően ez a hiba a vízmennyiség mérésének a hibáját jezi annak ellenére, hogy a gőzölőcsövön folyik a víz. Alacsony a Hall IC által adott impulzusszám, a nagyon gyors villogás ezt jelzi.

A jelzett hiba akkor is előfordul, ha zaccfiók tele jelzésre utaló hibát produkál a processzor. Ebben az esetben a bekapcsolt gép mellett a zaccfiókot 8-10 másodpercre vedd ki a helyéről, majd ezt követően tedd vissza. Nem kell azzal foglalkozni, hogy a zaccfiókos piktogramnak kellene a telítettséget jeleznie.

Amiket leírtam azokat ellenőrizd le, majd írd meg az eredményt.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8616 Írta: Szekelylaci
Szekelylaci válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Esetleg a viennámra tudnál valami ötletet adni, hogy merre keressem a hibát? Már kicseréltem a fogaskerék élet, kapcsolókat, vezetékeken néztem szálszakadást. Bekapcsolom, megcsinálja a tesztet. Aztán amikor elkezd főzni betömörít, viszont a kpe-t nem vissza húzza, hanem forgatná tovább. Utána 180 fokkal elfordulva áll alaphelyzetbe. Mit kellene még megnéznem? Köszönettel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.999 másodperc