KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 1 hónapja #8551 Írta: SmallMilos
SmallMilos válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Hello.
Még újonc vagyok erre fele.
Szeretnék segítséget kérni, hátha előlrébb leszek.
Adott egy Jura Im.500-as gép.
Vízkőoldó program után lefőztünk vele egy kávét és azóta nem működik.
Bekapcsol, a teszt során kattog a mágnes kapcsoló benne 3x és ki írja “Service Required”
Kazánok be melegednek, de a hiba miatt tovább nem megy.
Esetleg valami ötlet mi lehet a baj ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8552 Írta: tartamas
tartamas válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
sziasztok,
Van egy delonghi Magnifica ESAM4200.S típusú gépem, ami jól működött, de gyszercsak megszorúlt a felső ponton a KPE, azóta bekapcsolás után balról jobbra villognak a ledek, mást nem csinál.
A tesztet el tudtam indítani rajta, amivel teszteltem a darálót, a KPE mozgását felső ill. az alsó holtpontig, a szivattyút is, csak sajnos nem tudom visszaállítani alaphelyzetbe a kávégépet, hogy a normál működés menjen rajta..
Esetleg valami ötlet nem lenne, hogy milyen bill. kombinációval tudnám visszaállítani a normál működést? vagy esetleg valami hibás és azért nem akar elindulni?
köszi előre is
Tamás

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8553 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

tartamas írta: sziasztok,
Van egy delonghi Magnifica ESAM4200.S típusú gépem, ami jól működött, de gyszercsak megszorúlt a felső ponton a KPE, azóta bekapcsolás után balról jobbra villognak a ledek, mást nem csinál.
A tesztet el tudtam indítani rajta, amivel teszteltem a darálót, a KPE mozgását felső ill. az alsó holtpontig, a szivattyút is, csak sajnos nem tudom visszaállítani alaphelyzetbe a kávégépet, hogy a normál működés menjen rajta..
Esetleg valami ötlet nem lenne, hogy milyen bill. kombinációval tudnám visszaállítani a normál működést? vagy esetleg valami hibás és azért nem akar elindulni?
köszi előre is
Tamás


Szia!
A felső holtponti mikrokapcsolót és a motornál a Hall szenzort leellenőrizted?

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8554 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

SmallMilos írta: Hello.
Még újonc vagyok erre fele.
Szeretnék segítséget kérni, hátha előlrébb leszek.
Adott egy Jura Im.500-as gép.
Vízkőoldó program után lefőztünk vele egy kávét és azóta nem működik.
Bekapcsol, a teszt során kattog a mágnes kapcsoló benne 3x és ki írja “Service Required”
Kazánok be melegednek, de a hiba miatt tovább nem megy.
Esetleg valami ötlet mi lehet a baj ?


Szia!

Lehet hogy szorul a központi egység azért csattog annyit. Nem tud pozícionálni.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8555 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

attila.pinter írta: Szia!
Köszönöm a segítséged!
Az NTC-re milyen értékeket kell hogy kapjak? Mert próbáltam átnézni a doksikat, de sehol nem találtam erre utaló megjegyzést.
Szoba hőmérsékleten kb 100kOhm-ot mértem, amikor már hűlő félben volt a kazán akkor kb 18kOhm-ot.
Üdv Attila


Szia!
Az NTC értéke jónak tűnik.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #8556 Írta: tartamas
tartamas válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
A felső holtponti kapcsolót kipróbáltam, megnéztem a panel csatikon, úgy mértem ki, meg a teszten is amikor felviszem, akkor lekapcsol, az alsó HALL szenzort, ami a motor fogasszíjánál van, azt pedig ki is cseréltem egy másik készülékből..
Nem tudom mit lehetne kipróbálni, ha a tesztek meg jók, de nem indul el a gép, csak szerviz módban tudom működésre bírni..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.743 másodperc