KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #8497 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

orosz.imre írta: Márint neked van-e úgy gondoltam?Illetve melyik alaplapok kompatibilisek ezzel a 8 ra végződővel?

Szia!

A 13-as egy az egyben. Az 5-ös , 7-es és a 9-es is volt Viennában, de ezek nagyon ritka panelek.
Nekem sajnos nincs panelem, pedig kellene kettő géphez is... ::tan::

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #8498 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

waterbear írta: Sziasztok!
Valakinak, ha van Saeco Royal vezérlése, megkérem, nézze meg nekem az R4 értékét!
Köszönöm!


Szia!
100 ohm

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #8499 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

nagim írta: Sziasztok!

Gépvásárlás előtt állok, ebben lenne szükségem némi segítségre. Eddig egy használtan vett AEG Caffe Grandénk volt (ami ugye belül egy Delonghi), szerettük a kávéját, de sajnos kimúlt, ehelyett keresünk felújított, használt gépet (az összeghatár 40e Ft körül van). A fő szempont a lefőzött kávé minősége ::yummi , a megbízhatóság (hogy ne kelljen 2-300 adagonként szervízbe rohangálni vele - ez nálunk 2-3 havi mennyiség), illetve, hogy szemes és darált kávéból is tudjon főzni. A feleségemmel mindketten főleg cappuccino-t/latte-t iszunk.

Eddig ezek kerültek látókörbe:
- Jura Impressa E25
- Jura E belsős gépek (pl. AEG Cafamosa, Krups Siziliana, Jura Impressa 2000)
- Gaggia Brera
- Gaggia Platinum
- Siemens EQ5
- Melitta Caffeo Lounge/Bistro (nem tudom, mi a különbség a kettő között)
- Saeco Incanto/Syntia/Talea Giro

Melyik lenne a legjobb választás a fenti szempontok alapján? Van, amelyiket érdemes kerülni? Sorrend is jöhet. :wink:
Előre is köszönöm a válaszokat! bdown


Szia!

Ha a tejes italokat részesítitek előnybe, akkor a Melitta az ideális számotokra.
Mindegyik normális programmal rendelkező gép kéri a rendszeres tisztítást, és a vízkőtelenítést!
Ha rendesen megtudod csinálni, akkor nem kell a szervizbe futkosnod a géppel. a=b

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #8500 Írta: stilnox
stilnox válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
En krups siziliana.orchestrot hasznalok.jura. van amelyikkel 30 adagot fozok egy nap. 2 ev utan kellett a kozpontit felujitanom.aki keri felgozolom a tejet.a csaladban van meg 3 ilyen.ha jo a kes benne es jol be van allitva isteni kavet keszit.a vevok szeretik.de csak akkor szabad megvenni ha fel van ujitva!!!kazan orlokes...en ezeket azonnal ujitom.cserelem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #8501 Írta: tartamas
tartamas válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok
Van egy Siemens Surpresso Compact gépem, nagyon rosszúl nézett ki, lefőzte a kávét, de nagyon el volt szennyeződve a belseje..
Kitisztítottam, összeraktam, azóta azt csinálja, hogy pl tisztításnál, illetve kávékészítésnél mintha nem tudna tovább menni a víz, elhalkul a szivattyú is...
Kipróbáltam úgy is, hogy benyomtam mindkét mikrokapcsolót, ami a központi egységet érzékeli, de sajnos úgy sem jön ki a víz a vízleeresztő szelepből..amúgy azt is cseréltem(az igaz, hogy nem újra), de akkor is ez a helyzet..csak morog és szivárog a víz a vízszelepnél, ami az elosztó után van és van rajta egy tekerő..
A választ előre is köszönöm
Tamás

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #8502 Írta: nagim
nagim válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!
Köszönöm!
Eddig külön habosítottuk a tejet, szóval a beépített habosító rendszer nem alapkövetelmény. Így is a Melittát ajánlanád?

Természetesen az alapvető karbantartást megkapná a gép, nem is erre gondoltam, hanem egyéb hibákra, amik miatt úgy általában szervízigényesnek/kevésbé megbízhatónak tartanak egy típust.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.978 másodperc