KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 2 hónapja #8485 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

andriskonyak írta: Sziasztok!
Egy ismerősöm Spidem Trevi gépe hozzám került, bár már fél éve nem használja. A lényeg, hogy bekapcsoláskor csak a bekapcsolt állapot zöld ledje világít, sem a szivattyú nem indul el, se nem fűt a kazán. Hiba jelzés nincs. Vizet sem lehet vele engedni. A vízkört teljesen kitisztítottam.
Kimérve a darálón megvan a 230V, de a szivattyún csak 70V. Ezt nagyon furcsálom, mert ha kapcsolt üzemmódban működik, akkor vagy 0 vagy 230V-nak kellene rajta lennie, nem? A kazán fűtőszálak nem szakadtak.
Jól gondolom, hogy ez valamilyen panelhiba, és akkor kuka a gép, vagy pedig orvosolható valahogy?
Előre is köszönöm!


Szia!

Panelhibás, az elektronika átvizsgálásával javítható a gép, ha nem processzorhiba okozza ezt a jelenséget.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #8486 Írta: andriskonyak
andriskonyak válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia secondbolt!
Köszönöm a megerősítést! Kérdés, hogy én ki tudom-e deríteni? Annyi műszaki érzékem van, hogy egy-egy alkatrészt kimérjek, kicseréljek. Ránézésre a panelon nincs összeégés, rövidzár, stb. Tudsz adni valami támpontot, hogy melyik alkatrész lehet hibás? Merre induljak? Az biztos, hogy a panelra még eljut a 230V. Mivel sem a szivattyú nem indul, és fűtés sincs, így remélem egy közös ágon lévő alkatrész lehet hibás. A tulajnak már nem kell a gép, felkészítettem rá, hogy ez kuka, így már csak a magam hobbijából csinálom (max jó lesz alkatrésznek, a családban mindenhol van kávégép) :smilie: Köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #8487 Írta: orosz.imre
orosz.imre válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia !
Azt olvastam valamely hozzászólásodban hogy ha nem tudom a viennát m5av1-8 vezérlőpanelest szervíz módba tenni akkor az valószínű procihibás.
A hiba egyébként a darálótól (megszorították porkávéval szerintem.)visszajövő rövidzár, amit tompított egy ellenállás rv8, és az r14. némi szálszakadás is volt az alaplapon. Cseréltem, de annyi a különbség, hogy eddig csak a mérleg ledobó csattogott azaz folyamatosan behúzva, most már a darálómotor is forog folyamatosan. A gőzgomb halványan világít a piros folyamatosan. A KPE a felső ponton volt megállva, elvileg úgy mintha a dupla kávénál a második adagot darálná, mikor az elsőt főzi.
Valami tipp!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #8488 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!
Processzorhibás! ::dead

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #8489 Írta: orosz.imre
orosz.imre válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Van esetleg megfizethető áron?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #8490 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Csak használt panel kapható a neten, új processzort nem forgalmaztak soha. Az új panelnek horror ára van.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.598 másodperc