KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 2 hónapja #8479 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

tartamas írta: Köszönöm a választ, azt hittem mikrokapcsolósan nézi a végállást. Van egy hibásom, abból átrakom.
Egyébként le kell venni a kávégép alján a műanyag burkolatot és ott van? amúgy ki lehet mérni? vagy csak cserével lehet megállapítani, hogy hibás e?


Szia!

Az a mikró a felső holtponton kapcsol, de az alaphelyzetnél a kapott impulzusszámokat is figyelembeveszi a processzor. Az alaphelyzetre például nincs mikrokapcsoló, mégis mindig ott áll meg.
Mivel azon a panelen egy kis Hall IC található, oszcilloszkóppal ellenőrizve működés közben négyszögjelet kell látnod a képernyőn.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #8480 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Bobojsza írta: Szervusztok!
Segítségeteket szeretném kérni! Van egy Philips HD8651 Xsmall kávéfőzőnk és mindig megtelik a csepegtetőtálcája vízzel akkor is ha az öblítésnél mindig van alatta pohár. Mivel nem volt még ilyen kávéfőzőnk így nem tudom, hogy ez természetes vagy hibás működésre utal.


Szia!

Természetes folyamat, a maradékvíznek kávéfőzés után oda kell folynia.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #8481 Írta: tartamas
tartamas válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
köszönöm a profi választ!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #8482 Írta: Disrespect
Disrespect válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Hozzám került egy Delonghi esam 2600. Rendbe raktam működött is egy darabig rendesen. Majd elkezdte azt csinálni, hogy nem volt megfelelő keménységű a zacc pogácsa és szétkente a kanál, illetve került a kanál mögé is. Takarítással bírta 1-2 napig. Rendeltem hozzá o gyűrűt és szilikont úgy nézet ki ez volt a baja, de egy hónap múlva megint elkezdte csinálni. A pogácsák megfelelő keménységűnek tűnnek, de még mindig kerül a kanál mögé zacc. Mi lehet a gondja? Vagy ezek az automata kv főzők ennyire karbantartás igényesek?

20180206_1213551.jpg melléklet nem található


Kb 2-4 nap után így néz ki.
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #8483 Írta: Bobojsza
Bobojsza válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszönöm a választ! Akkor ez csak a lefőzés után kerülhet oda, főzés közben nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #8484 Írta: andriskonyak
andriskonyak válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Egy ismerősöm Spidem Trevi gépe hozzám került, bár már fél éve nem használja. A lényeg, hogy bekapcsoláskor csak a bekapcsolt állapot zöld ledje világít, sem a szivattyú nem indul el, se nem fűt a kazán. Hiba jelzés nincs. Vizet sem lehet vele engedni. A vízkört teljesen kitisztítottam.
Kimérve a darálón megvan a 230V, de a szivattyún csak 70V. Ezt nagyon furcsálom, mert ha kapcsolt üzemmódban működik, akkor vagy 0 vagy 230V-nak kellene rajta lennie, nem? A kazán fűtőszálak nem szakadtak.
Jól gondolom, hogy ez valamilyen panelhiba, és akkor kuka a gép, vagy pedig orvosolható valahogy?
Előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.191 másodperc