KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 4 hónapja #8365 Írta: BöPö
BöPö válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszönöm! Kicsit már leharcolt a Saeconk, néha csak darál, de kávét nem főz...
A család kinézett egy Jura E85 vagy E75-t (tudom nem Saeco :-) ) Ezekről mi a véleményed? Illetve szerinted reális, hogy 15 ezerért számítják be az Incantot?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 4 hónapja #8366 Írta: BöPö
BöPö válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Hát ezaz, sajna egy ideje nem tudom úgy beállítani, hogy pogácsákat "gyártson", plussz néha csak darál de nem főz kávét, szervizes azt mondta a darálót "állítgassam" meg fog szűnni...hát nem...Akár hogy állítom áttetsző gyenge kávét főz...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 4 hónapja #8367 Írta: nolti
nolti válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

papzi írta:

secondbolt írta:

nolti írta: Sziasztok!
Egy felújított Delonghi magnifica automata capuccino gép tulajdonosa lettem két hete. Első héten nem volt gond, most viszont a tejeskancsóból nem szívja ki a tejet a gép ha cappuccinot vagy tejhabot szeretnénk. Megindul a kancsó csövén felfelé de nagyjából a feléig jut csak a tej. Van valamilyen javaslatotok? A kancsó mögötti fúvóka tiszta, a clean gombot is tartottam egy-két percig, de nincs változás.
Előre is köszönöm! Üdv.


Szia!
Lehet hogy a gőzrendszert kell vízkőteleníteni, alacsony lehet a gőz hőmérséklete.
Alacsony zsírtartalmú hideg tejet használj.

Nekem volt hasonló gondom. Próbáld meg kicserélni a tej csövet vékonyabbra. Nekem ez segített.

Sziasztok! Köszönöm a tippeket. Időközben egy ismerősöm révén elkerült a gép egy kávégépekben jártas emberhez. Ha ő nem talál megoldást, akkor megpróbálkozom az ötletekkel. Azt még megkérdezném, hogy mi a különbség a gép vízkőtelenítése és a gőzrendszer vízkőtelenítése között? Az elsőt már csináltam, a másodikat még nem. Hogyan történik?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 4 hónapja - 6 éve 4 hónapja #8368 Írta: rager
rager válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Kedves Hozzáértő Fórumozók!

Tönkrement a Krups XP5620 kávéfőzőm, a javítás költségéből már új gépet lehet kapni. És ha már új gép, szeretném a tanácsotokat kérni. Nem vagyok óriási kávégurman, de szeretnék egy jó gépet (ami jó kávét főz és megbízható). Van olyan automata gép 100-120e Ft környékén, amiben érdemes gondolkodni? Ha nincs, milyet ajánlanátok hagyományos (karos) illetve automata változatban? Mire érdemes figyelni?

Köszönöm a válaszokat!

Gergő

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 4 hónapja #8369 Írta: Lucius
Lucius válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!
Ez egy Rondó igaz? Abba kerámia kések vannak. Ha minden igaz a panelen van egy potméter amivel lehet növelni a darálási időt. Nem biztos, hogy minden fajtában van. De ezt Secondbolt meg tudja mondani. Szóval volt egy rondóm amibe majdnem maxra feltekertem és kb 1,5cm vastag pogácsákat csinált és úgy hogy a nagyobb átmérőjű hengerrel rendelkező KPE volt benne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 4 hónapja #8370 Írta: Akndrask
Akndrask válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!
Nekem van tapasztalatom Saeco Magic comfort plus és Magic de luxe kávégéppel.
Ha érdekel szívesen leírom akár itt akár privát üzenetbe.
Üdv.: András

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.658 másodperc