KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 5 hónapja #8305 Írta: drszpp
drszpp válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Találkozott már vki olyannal, hogy a gép előbb vizet nyom, mintha főzne kv-t, utána darál és kilöki a száraz kv- t zaccként. Ez egy Saeco Stratos.
Üdv. Péter

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #8306 Írta: natloz
natloz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

drszpp írta: Sziasztok!
Találkozott már vki olyannal, hogy a gép előbb vizet nyom, mintha főzne kv-t, utána darál és kilöki a száraz kv- t zaccként. Ez egy Saeco Stratos.
Üdv. Péter

Szia! Tudnál róla egy videót készíteni? Ez a folyamat leírva elég fura, ha szárazon kidobja a zaccot az álltalában abból fakad, hogy szorul a központi egység dugattyú része és nem bír betömöríteni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #8307 Írta: vydrai
vydrai válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Szia!
Van benne egy elektromágneses lefúvószelep, melynek több funkciója is van. Ebben van elvízkövesedve mindkettő szelep. Ha szerencséd van, akkor vízkőoldószerrel való 8-10 hosszúkávé főzéssel megtisztítható. Ha pedig ezzel nem szűnik meg a gond, akkor szét kell szedni és megtisztítani.

Köszönöm a segítséget. Végül is ki kellett szerelni és megtisztítani a szelepet. Egy amatőrnek szép feladat volt, ráment az egész napom. A burkolatok leszerelésekor a főzőegyseg bentlétét érzékelő mikrokapcsoló leesett, és tévedésből a fogaskerékhez, a második kapcsoló helyére tettem. A gép folyton hiányolta ezután a főzőegységet. Na, az is eltartott egy ideig, mire rájöttem a hiba okára. Most már minden működik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #8308 Írta: drszpp
drszpp válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

natloz írta:

drszpp írta: Sziasztok!
Találkozott már vki olyannal, hogy a gép előbb vizet nyom, mintha főzne kv-t, utána darál és kilöki a száraz kv- t zaccként. Ez egy Saeco Stratos.
Üdv. Péter

Szia! Tudnál róla egy videót készíteni? Ez a folyamat leírva elég fura, ha szárazon kidobja a zaccot az álltalában abból fakad, hogy szorul a központi egység dugattyú része és nem bír betömöríteni.

Szia!
Köszi a választ. Ez a gép a haveromé. Tegnap kitisztítottam neki a KP egységet, úgy működik ahogy kell. Dupla kv főzésnél jelentkezik. Elindul, kinyomja a vizet, darál tömörít, kv-t kiszórja. Én arra gondoltam, hogy nem jól v. nem jókor nyomja másodjára a kv lekérő gombot. Azért is mertem ezt felvetni mert nem folyamatosan és következetesen jelentkezik a hiba. Vagy ki tudja.
Üdv. Péter

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #8309 Írta: razor
razor válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

natloz írta:

razor írta: Üdv!
Ismét segítséget szeretnék kérni Spidem Villa-val kapcsolatban, most valahol dugulásom van ,mert elkezdtem vízkőtlenítést csinálni kétszer megnyitottam a gőzcsapot jött is belőle a folyadék aztán a harmadiknál eldugult ,csak a szivattyút hallani ,hogy búg ,de víz már nem jön főzésnél ugyan ez egy szikra vizet sem kap
a kazán dugulhatott el? ::hmm::

Másik kérdés,ha már úgy is szét kell szedjem teljesen , akkor kapna egy nagytakarítást is a makacs kávé zsírt ,milyen szerrel tüntessem el hideg zsíroldóval vagy mivel?
Előre is köszönöm a választ. bdown

Szia!
Kazán kimenő ága vagy az utána lévő cső ami nagy valószinűséggel eldugult.
Amikor a nagynyomású cső hollanderét tekered le a kazánról vigyázz, hogy 8-as villáskulccsal fog ellen, nehogy letörd a kazán kimenő ágát. Ezután kombi fogóval fogj rá a roppantógyűrűre és óvatosan ide oda mozgatással húzd le a kazánról. Viszont így, hogy dugulásod van és vízkőmentesítő szer van benne, nagyon figyelj oda nehogy a szemedbe is kerüljön. Mindenképp valami rongyot készíts oda amikor húzod le a csövet.
Hideg zsíroldónak én tudom ajánlani a well done termékét.


Üdv!
Köszönöm bdown bdown a tanácsot úgy volt ,ahogy írtad a kazán kimenő ága dugult be úgy kellett kiütni belőle a vízkövet .
Kérdés, ha már úgy is szét van szedve miket érdemes kicserélni ilyenkor?
Előre is köszönöm a választ.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 5 hónapja #8310 Írta: gaboca0527
gaboca0527 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

secondbolt írta:

gaboca0527 írta: Sziasztok!
Szereztem egy Saeco Primea Duo kávégépet, ami multiszelep hibát jelez az Autotest menüben............
Van esetleg valakinek ötlete, hogy milyen irányba menjek tovább?
Köszönöm!
Gábor


Szia!

Három lehetőség közül választhatsz ha megszeretnéd tartani a gépet:
1. Beviszed a Cady Trade 95 Kft-hez átvizsgálásra, szoftver frissítésre.
2. Tapogatózva, alkatrészcserékkel rájössz a hiba okára és megjavítod.
3. Ebay-en keresel hozzá panelt.


Szia!
Köszi a tippeket, ezzel nem vagyok beljebb :)
Inkább szakmai segítségre gondoltam, hátha valaki tapasztalt már ilyesmit vagy mélyrehatóbb ismerete van a rendszert illetően.
Szervizben azt mondták, hogy nekik nincs hozzá szoftverük, mert nem forgalmazták ezt a terméket itthon.
Ebay-en 100EUR egy ilyen power board, egyelőre ezzel még várnék. CPU board-om már van másik, ami egy jó gépből került ki, azzal is ugyanezt a hibát produkálja.
Odáig eljutottam már, hogy talán a power board-on lévő mikrokontrollerrel vagy annak programjával lehet baj. A 64 lábú LQFP foglalatos IC-t még kicserélném, de programot nem tudok hozzá előkeríteni.
Sőt tovább megyek, ha ennek a programja olvasható, még azt is kinyerem belőle, viszont ha a kóddal van baj, akkor hiába égetem egy másik kontrollerbe.
A motor vezérlő IC-t már cseréltem, az nem segített, más eszköz pedig nincs a körben. Van valakinek Saeco programozó rendszere? Vagy egy PRIMEA DUO power board-ja?
Köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 2.466 másodperc