KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 6 hónapja - 6 éve 6 hónapja #8269 Írta: drtibi67
drtibi67 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
#8263 secondbolt
Szia!
Köszi a tanácsot! Ezt a módszert már próbáltam sikerült is helyére tenni a KPE-t.
Bekapcsolás után elkezdi a kört,de megáll a felső ponton amikor a kávé tartót felnyomja a szűrőhöz.Mint írtam vízkő mentesítés közben állt meg .Bekapcsoláskor is a vízkő mentesítés ábrája jelenik meg a kijelzőn,/azt a folyamatot akarja fojtatni gondolom/. Szerinted ez lehet valamilyen hatással az egészre?Nem lehet valahogy félbe szakítani ezt a programot?

Köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 6 hónapja #8270 Írta: razor
razor válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Üdv!
Spidem Villa-val lenne egy kis gondom mégpedig ,hogy ereszti a vizet minden lefőzés után ,valahol a Kpe környékén engedi ,mert ahova be van tolva a csepptálca ,onnan folyik le a víz és a zacc tartó alja is vizes szokott lenni.
Merre keressem a hibát?
Előre is köszönöm a válaszokat. bdown

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 6 hónapja #8271 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

mihály.kelemen írta: Köszönöm a választ, még a héten veszek teflonos szilikon zsírt és bekenem.
Illetve lenne még kettő dolog ami nem tudom mennyire eredményezhet hibát. A KPE-n van ez a kör alakú rész, amit ki lehet pattintani KPE-ből. És a tetejéről le lehet csavarozni valami alkatrészt, és néztem videót abban valami rugó és valami más alkatrész is van. Sajnos az enyémben nincs ez benne. Ez mennyire kritikus alkatrész? Mert más kávéval főzve nem volt gond.
Erre gondolok kép
Illetve a KPE-n van az "push" gomb, na nekem ez nem pattintja vissza a kis műanyagot, rá kell kézzel segítenem, hogy vissza kattanjon, lehet a rugója fáradt el.


Szia!

Lehet hogy rosszul van összerakva a KPE.
A rugó alatt kell lennie egy műanyag golyónak, az a krémesító szelep.
Ha ilyen a KPE-d, akkor így néz ki robbantott ábrán:
www.saecoalkatresz.hu/odea-kpee90067-c-94_98_955_976.html
A "push" gombnak nem kell visszamennie, akkor jön kissé vissza amikor a KPE a helyén van, és a 15-ös idom zárja a mikrokapcsolót is, és a KPE-t is rögzíti a sínen.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 6 hónapja #8272 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

vladcepes írta: Sziasztok! Tegnap kaptam ajándékba egy Delonghi Magnifica gépet,javításra szorul,mert olyat csinál bekapcsolás után hogy villog a két zöld led,várva hogy melegíti a vizet,aztán kb 3-5 perc múlva a piros led is kigyúl. (Papírja szerint "szervizelő zárólapja nyitva van"
de nincs nyitva. Ellenőriztem (mértem a mikrókapcsolókat is) és jók.Mértem a fűtőszálat a kazánban így a jelenség nálam is ugyan az,Nálam 167V ot mutatott a multi,és majd szálszakadással mérve nem csipog meg Ohm mérésen sem mutat semmit.(gondolom szakadt a fűtőszál). A melegítő egység után van az elágazás, a gőz készítőhöz és a kávé készítéshez,ez itt van a pumpa végén ahogy a fényképen is látszik.
A gőzhöz jön a felső vékony csövön a víz(azt ki is nyomja csak hidegen),az alsón menne a víz a kávéhoz nem? ,vagy nem jól gondolom?
Az alsó slagba víznek nyoma sincs,( nem vizes a slag) .Ha a fűtőszál a hibás akkor nem is szállítja oda a vizet?
Válaszokat előre is köszönöm!


Szia!
Elkezdtem nézni a linkelt videót. Amikor a tető levételekor teljesen tanácstalan volt a csávó hogy hogyan lehet levenni a tetejét, megállítottam az egészet.
Nem érdekelt tovább az a hülyeség amit bemutatott a videó készítésével.
Ráadásul azon két fűtőszálas a kazán (ESAM), a Te gépedben egy fűtőszálas kazán van (EAM).
Ha villog a kettő zöld led a gépeden és 1 perc múlva a víz/gőzcsap nyitásakor sem langyos a kifolyó víz, akkor nincs fűtés a gépen.
Kikapcsolt állapotban a kazánról vedd le az egyik fűtési tápkábelt, és akkor kell megmérni a fűtőszál ellenállását! Nagy a valószínűsége annak, hogy nem lesz ellenállása (45 ohm környékén kellene lennie).
A szivattyú végén az alsó vastag szilikoncső a biztonsági szelep nyitásakor elvezeti a vizet a csepptálcába, a felső tefloncső megy a kazánra.
A víz/gőzcsaptól visszafelé követve a tefloncsövet megtalálod a kazán alatti csatlakozót, innen jön a forróvíz vagy a gőz a csaphoz.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 6 hónapja #8273 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

miklós.murányi írta: Sziasztok!
Vettem használtan egy Delonghi Magnifica Rapid Cappuccino-t. Ma hozta a postás. Elvileg leszervizelt gép, fél év garival.......

Szerintetek mit csináljak vele?


Szia!
A nyikorgás a mechanika orsójától ered, szárazon tönkre fog menni. A csattogás a mechanika billegő mozgásakor hallható. Nem tökéletes, nem szervizelt !!!!!
Ha fél év garanciát kaptál rá, akkor vissza kell küldeni!

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 6 hónapja #8274 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

drtibi67 írta: Szia!
Köszi a tanácsot! Ezt a módszert már próbáltam sikerült is helyére tenni a KPE-t.
Bekapcsolás után elkezdi a kört,de megáll a felső ponton amikor a kávé tartót felnyomja a szűrőhöz.Mint írtam vízkő mentesítés közben állt meg .Bekapcsoláskor is a vízkő mentesítés ábrája jelenik meg a kijelzőn,/azt a folyamatot akarja fojtatni gondolom/. Szerinted ez lehet valamilyen hatással az egészre?Nem lehet valahogy félbe szakítani ezt a programot?

Köszönöm!


Szia!
Láttam hogy máshol is kérdezted....
A vízkőtelenítés a processzor memóriájában benne van, végig kell futtatni!

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.521 másodperc