KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 7 hónapja #8221 Írta: hurvinyek
hurvinyek válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
üdv: kb anyi lehet.de ahogy nézegettem az alkatrészeket egy viszaszabályozó szelepen meg akadt a szemem s gondolkodok hogy ez mit szabályozhat vissza.Holnapinap szétbombázom s megkeresem hogy hol lehet meg találni rajta, s talán okosabb leszek ::tan::

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 7 hónapja #8222 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Itt egy nagyobb kép hátulról, most már megtalálod.

16Htulnzet.jpg melléklet nem található


"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 7 hónapja #8223 Írta: sammy10
sammy10 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Írtam privit de közben jelentkezett valaki akinek elvileg mindene van hozzá és még útba is esik,azért köszi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 7 hónapja #8224 Írta: hurvinyek
hurvinyek válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

secondbolt írta:

hurvinyek írta: üdv !A következő a problémám adott egy krups Ea8010 FPB1450 typusú masina.A következő a hiba jelenség kávéfőzés után(Ami nem tulsok a 60 ml -re kb 50 ml litert adk)hallani lehet hogy sziszeg de elég kevés ideig a túlnyomás megmarad a kazánban s amikor feljön a dugatyú a kávézaccot mindenfele kilöveli, de ezt tisztán vízzel is csinálja cak akkor a víz gőzt meg egy kis vízet szór mindenfele.valahogy a nyomást nem engedi ki teljesen .valahol lehet e benne egy nyomás érzékelő vagy egy szelep ami akkor nyit ki ha végzett a kávéfőzéssel? ::hmm::


Szia!
Először ezt a szelepet és a vízrendszert kell kitisztítani, azt követően ha szükséges a dugattyút ki kell cserélni.

maradkvzszelep.jpg melléklet nem található

üdv!kiszedtem aszóban forgó alkatrészt a rúgónál volt valamenyi zacc,de az a kérdésem hogy milyen gyorsan kellene benne mozognia a benne lévő dugatyúnak.ebben lassan jön fel,meg kell egy" kis "erő a lenyomáshoz..A másik kérdésem hogy amit feltöltök képet az a csonk mi célt szolgálna.S köszönöm az eddigi segitséget is.
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 7 hónapja #8225 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
A képeden szerintem a csepptálcás maradékvíz csonkja látható, a rá csatlakozó szilikoncső végét belül megtalálod. Én érfogóval szoktam visszatenni a szilikoncsövet.

A dugattyúnak természetesen van ellenállása benyomáskor a rugóerő miatt, visszafelé pedig láthatóan kissé lassabban kell kijönnie az "O" gyűrűk tömítettsége által létrejött surlódás miatt.
Én át szoktam mosatni a vízrenszert, hátha valahol még van benne őrlemény a csövekben.
Ha minden tiszta, akkor nem szabad öblítés után fröcsögnie akkor, amikor visszaáll alaphelyzetre.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 7 hónapja #8226 Írta: hurvinyek
hurvinyek válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Üdv.a lenti alsó dúgatyúba van egy kisebb szelep " kis" O" gyűrűvel van el látva" ami ha jól sejtem alaphelyzetben nem szabadna átengedni semmit ,amikor be nyomódik a dúgatyú akkor kellene csak nyitnia.kitakaritva alphelyzetben enged.akkor azért is volt sok víz a csepp tárcában,gondolom én .ha ez igy van akkor ezt valószinüleg cserélnem kellene?köszi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.757 másodperc