KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 7 hónapja #8215 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

robert.kiss írta: Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Kinéztem 2 autómata kávégépet de, nem tudok dönteni! Hálás lennék ha, segítenétek!
1. Saeco HD8900/11 Intelia Bella
2. Philips Series 3000 HD8829/01 Easy Cappuccino


Szia!
Az Intelia szerintem szebb, a 3000-es többet tud. ::tan::
Egyikkel sem jársz rosszul!

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 7 hónapja #8216 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

kovi55 írta: Sziasztok!
Saeco Magic mérlege nem úgy működik, ahogy kellene.
Az őrlést finomabbra állítva a mérleg bedugul és nem ad kávét. A kávé mennyiséggel sem vagyok elégedett, hiába állítom maxra, nem elég nagy a pogácsa és kicsit vizes. ::tan::


Szia!

Lehet hogy az egész mérleget ki kell venni, és teljesen kitisztítani. Sok kávézsír is ragadhatott a falára.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 7 hónapja #8217 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

attila.kovács írta: Sziasztok!
Automata kávéfőző vásárlással kapcsolatban kérnék Tőletek segítséget. Alapvetően nem igazán vagyok képben a gyártók és a gépek megbízhatóságával, és nem feltétlen tudom hogy lefőtt kávéminőségében mennyire változóak a gépek teljesítményei. Csak azt látom, hogy vannak nagyon drága gépek, és elérhető árúak :)
ismerősök, akkor hirtelen lefő több adag, ilyenkor sokszor valamilyen tejes változatban kérik a kávét. A kávéfajátkat szeretem váltogatni, próbálgatni, de most épp a Pellini kávéat szeretem a leginkább. Ja, és szeretem a jó vastag crema réteget, a reggel egyik legnagyobb élménye tud lenni ennek lekanalazása :D
Ezek alapján tudtok nekem tanácsot adni? Mit lenne érdemes venni? Esetleg más márkát/típust ajánlotok?................
Most jutott eszembe, hogy egy dolog fontos még. Lehetőség szerint jó lenne egy egész dekoratív kávéfőző, mivel elég központi helyen van. A konyhapult szélén van, és a lakásnap az egy csomópontja :D
A segítségeteket előre is köszönöm :)
Attila


Szia!
Az első három közül válassz, amelyiket szebbnek tartod a konyhába, azt vedd meg!

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 7 hónapja #8218 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

juhász.ferenc írta: Üdv. Lenne egy kérdésem, van egy Melitta E 957-101-es gépem, ami valamilyen különös oknál fogva nem működik, legalábbis az első 2 lyukon semmi nem jön, se víz, se kávé. Gép Elindít,Gőzölő szelep elfordít-> majd vissza. Kávét darálja, vizet is melegíti,. A gőzölő szelep elfordítása után nyomja azt a kb 1 dl vizet, ami ilyenkor már forró, ezután kávé készítő gomb megnyom, kávét darálja, a lefőző egységbe bele is megy, össze is "préseli " majd a végén kidobja alulra a frissen őrölt kávét a zacc tartóba szárazon, ugyanis víz nem kerül oda már, így a gép elején sem jön semmi.
Mit tudnék ezzel kezdeni? Avagy mi lehet ennek az oka? Megnéztem az elejét, nincs eldugulva. Máshol lenne esetleg? Tisztítóprogram, illetve vízkőmentesítőt is végignyomtam. A lefőző egységet is kitakarítottam, majd ment vissza..de a hiba továbbra is fennáll.
Köszönöm.


Szia!
Ha a csepptálcában sincs víz a kávékészítési feladat befejezése után, akkor eldugult a vízrendszer. Szét kell szedni, és szakaszonként ellenőrizni a víz jelenlétét.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 7 hónapja #8219 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

potcz85 írta: Sziasztok!
Új vagyok a fórumon. A segítségeteket szeretném kérni. Van egy Delonghi Esam 3200-as kávéfőzőm. Nem főzi le a kávét. Bekapcsolásnál minden a megszokott rendben megy. Forró vízzel öblít. Semmi hiba jelzés. Elindítom a kávéfőzést, megfelelően darál, felmegy a KPE a helyére. mikrokapcsoló kattan, relé kattan. de a szivattyú nem indul el. Aztán KPE le, a száraz kávét üríti megfelelően és el kezd villogni a kanál szimbólum. Ha őrölt kávéval csinálom ugyanezt csinálja. Teszt módban, minden hibátlannak tűnik.


Szia!
A tesztmód teljesen más mint a programfutási mód. Tesztmódban direkt lehet a perifériákat tesztelni, főzéskor ezt a program vezérli. Szerviz lesz a vége.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 7 hónapja #8220 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

hurvinyek írta: üdv !A következő a problémám adott egy krups Ea8010 FPB1450 typusú masina.A következő a hiba jelenség kávéfőzés után(Ami nem tulsok a 60 ml -re kb 50 ml litert adk)hallani lehet hogy sziszeg de elég kevés ideig a túlnyomás megmarad a kazánban s amikor feljön a dugatyú a kávézaccot mindenfele kilöveli, de ezt tisztán vízzel is csinálja cak akkor a víz gőzt meg egy kis vízet szór mindenfele.valahogy a nyomást nem engedi ki teljesen .valahol lehet e benne egy nyomás érzékelő vagy egy szelep ami akkor nyit ki ha végzett a kávéfőzéssel? ::hmm::


Szia!
Először ezt a szelepet és a vízrendszert kell kitisztítani, azt követően ha szükséges a dugattyút ki kell cserélni.

maradkvzszelep.jpg melléklet nem található


"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.598 másodperc