KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
7 éve 1 hete #8041 Írta: stilnox
stilnox válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Van egy saeco royal classic gépem ami egyszerű gombos gép és ki kellene kapcsolni a pohár melegítőt de a test modot érem el csak ..illetve az előáztatást is bekapcsolnám?!
Hogy programozom be ez lenne a kérdés,találtam service manuált de nem akarom elrontani sem ..! Köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 1 hete #8042 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

stilnox írta: Sziasztok!
Van egy saeco royal classic gépem ami egyszerű gombos gép és ki kellene kapcsolni a pohár melegítőt de a test modot érem el csak ..illetve az előáztatást is bekapcsolnám?!
Hogy programozom be ez lenne a kérdés,találtam service manuált de nem akarom elrontani sem ..! Köszönöm!


Szia!

A SUP014-es Classic az potméteres, Viennához hasonló kezelőgombos. Ezen nem lehet a csészemelegítést és az előáztatást kapcsolgatni. Az úgynevezett csészemelegítő funkció a KPE motor működéséből adódik, az előáztatás szoftveresen adott funkció.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 1 hete #8043 Írta: stilnox
stilnox válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszönöm a választ!Azért kérdeztem mert a csészemelegítő pár perc múlva nagyon meleg lesz és youtube videón láttam ugyan ilyen gépen, hogy tud előáztatást azt szerettem volna kicsikarni belőle...akkor a csészemelegítőt csak szétszedés után saru lehúz a melegítő lábárol,így tudom kikapcsolni? Vagy ez normális ennél a gépnél? Ha meg nem akkor mi lehet a gond? amúgy tökéletes. Köszönöm a választ!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 1 hete #8044 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
A Classic az úgynevezett csészemelegítő funkció nélkül nem működik!
A kialakítása miatt használható csészemelegítő funkcióra, de ami a hőt termeli az a KPE motor működéséhez szükséges ellenállás.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 1 hete #8045 Írta: stilnox
stilnox válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszönöm! Akkor az ellenállást kell megnézzem,hogy kisebb legyen a hőmérséklet?! Javítottál már ilyen problémával ilyen classic gépet? Igaz,kérdem,hogy ez probléma-e vagy csak nekem túl meleg a csészemelegítő?Mert van egy royal exclusive-om is és az csak langyos ehhez képest...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 1 hete #8046 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Ha talász olyan kazánt amelyik kettő fűtőszálas, és a kisebb méretű fűtőszál ellenállása kb.130 ohm, akkor erre a csészemelegítős vezetékeket ráteheted. Így nem lesz csészemelegítés, és a motor működéséhez szükséges ellenállás értéke is változatlan marad. Ezt a motormeghajtási megoldást nálunk okosabbak találták ki, és ezek értékein senki sem változtatott.
Ha viszont saját hibádból szeretnél tanulni, akkor nyugodtan húzd le a csészemelegítőről a kábelt, vagy variálj az ellenállás értékén.
Így legalább rájössz a végén arra, hogy mekkora hülyeséget csináltál ha nem működik a gép, vagy tönkremegy a motor tápellátása.

Az alap fapados Classic (SUP014) gépet ne hasonlítsd össze az Exclusive (SUP015) géppel ebben a formában.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.104 másodperc