KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
7 éve 1 hete #8035 Írta: Hami30
Hami30 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszönöm ,akkor Saeco lesz ! Első gondolatom nekem is az volt csak megtetszett a Bosch . Elég jókat olvastam mindkettőről egyébként.
A Lirika alapja egyébként a Minuto széria így ránézésre ,műszakilag gondolom szinte ugyanaz ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 1 hete #8036 Írta: njani
njani válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia Secondbolt!
Íme a roppantógyűrű képek:
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 1 hete #8037 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!
Ez persze hogy nem jó, mert ez 6 mm-es tefloncsőre való. Hívd fel a raktárt, és kérjél 4 mm-es tefloncsőre való roppantógyűrűt.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 1 hete #8038 Írta: rocket
rocket válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!

Ha egy Delonghi ESAM 4000-nek halványan csepeg a felső dugattyúból a víz, ott ahol főzés közben tolja ki azokon a kis furatokon, azt mi okozhatja?
Köszönöm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 1 hete #8039 Írta: njani
njani válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

rocket írta: Sziasztok!

Ha egy Delonghi ESAM 4000-nek halványan csepeg a felső dugattyúból a víz, ott ahol főzés közben tolja ki azokon a kis furatokon, azt mi okozhatja?
Köszönöm.


Szia!

Szerintem tömítés! Olvasd el az 5493-as hozzászólástól, ott nekem elég jól elmagyarázta Secondbolt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 1 hete #8040 Írta: rocket
rocket válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!

Köszi a választ, valószínű az volt nálam is, mert egy teljes tisztítás és gyűrűk cseréje úgy néz ki, hogy megoldotta a csepegést. Hihetetlen, mennyi fekete lerakodást mostam ki a fejből, amit lassan megiszunk nap mint nap.
Még egy pár kérdés:
- ha a gőzcsap csöpög vízkőtelenítés után is, használna az ecetbe vagy valamilyen savas alapú oldatba a beáztatása, vagy csere mindenképpen?
- miért van az, hogy kb. 8 másodpercig darál a gép, a kávé közepes erősségű, és a pogácsa eléggé vékony, szemre kb. 1 cm vastag. A kávéerősség fel van tekerve maxra, a mennyiség kb. fél alatt van egy picivel.
- bekapcsoláskor, öblítés után, néha kell egy pár (5 - 10) másodperc, amíg feláll e rendszer, ha jól tudom, ilyenkor a kazán nehezebben fűt fel, mert a másik gépnél öblítés után rögtön befejezi a gép az alapjáratát. A víz viszont nagyon forró, lehet ott is dugulás van, és nehezebben éri el a kazán az előírt hőfokot? Ez már az új fajta kazános, ECO-s a gép. (Delonghi ESAM 4000 B).
Köszi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.137 másodperc