KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
7 éve 2 hónapja #7945 Írta: waterbear
waterbear válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Sziasztok!

Van egy Siemens Surpresso 20-as (TK60001) gépem, és az őrületbe kerget a kávédarálással.
Hol eleget darál, hol keveset, de inkább a kevés a jellemző rá, többnyire kétszer kell elindítani, mire egy kávét kiad, és így elpazarolja a szemes kávé nagy részét.
Több fajta szemes kávét kipróbáltam már vele, nincs nagy különbség közöttük.
Darált kávénál rendesen dolgozik, kifogástalan kávét főz és a pogácsák is egyben vannak.
A darálót már szétszedtem, kitakarítottam, mert elég gyalázatos volt a belseje, de változás nincsen, továbbra is bizonytalan a darálásos kávéfőzése.
Ha darált kávét teszek bele, egyben vannak a pogácsák és rendesen lefőzi a kávét, ha darálni kell neki, akkor többnyire csak másodikra sikerül neki, és a pogácsák lazák, vizesek.
Vezérlésre tippelek esetleg, mivel változó a darálási idő...
Valakinek van esetleg valami ötlete? ::tan::

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja #7946 Írta: Lucius
Lucius válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Bár lehet, hogy nem látszik a késeken de kopottak! Jártam már én is így párszor ugyan ilyen gépeknél. Új késeket raktam bele és lássanak csodát, az erősséget közepesre véve is kellő mennyiséget darál és egybe marad a pogácsa és a kávé is erős, aromás lesz. Max erősre nem is mertem felvenni...
De ez igaz a jura gépekre is, ha keveset darál az esetek 90%-ban késcsere!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja #7947 Írta: waterbear
waterbear válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszönöm, van ilyesmi darálós gépem másfajta, megpróbálkozom egy komplett daráló cserével, ha azonosak a darálók bennük. ::hmm::

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja #7948 Írta: csabi710
csabi710 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

csabi710 írta: Sziasztok!
Egy siemens surpresso s20-hoz kérnék segítséget.
Bekapcsolás után lefut a KPE teszt, majd elkezdi melegíteni a vizet, de a kazán hideg marad. A 220-at negkapja, de mintha áramerősség nem lenne. Direktben 220 V-al simán melegszik a kazán, tehát az jó. A hideget is érzékeli, mert melegíteni akarja a vizet.
Mi lehet a gondja?

Köszi előre is a segítséget!


Nincs ötlete senkinek?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja #7949 Írta: waterbear
waterbear válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Keress rajta hőbiztosítékot vagy klixont, ha ezek jók, átvezetnek akkor a triac lesz a ludas.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja #7950 Írta: maxxtro
maxxtro válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Találkozott már valaki olyannal érintős talea ring-nél(nem nagy kijelzős), hogy minden funkciót érzékel csak a közepét nem mindig?
Köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.365 másodperc