KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
7 éve 2 hónapja #7933 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

isti47 írta: Köszönöm!
Most két gép között vacillálok...
Saeco Incanto De Luxe
Jura Impressa C5
Véleményetek melyik a jobb?
Hosszú távú működés, megbízhatóság, szervizelhetőség,
Melyik a jobb megoldás, a kivehető majd kézzel kitisztítható, karban tartható központi egység, vagy a nem kivehető az automata tisztítást lehetővé tevő?


Kinek a pap... kinek a papné...nekem a lánya... ::tan::
Én a Jurát választanám.... ::hmm::

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja #7934 Írta: talea
talea válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Segítséget kérnék tőletek.Van egy saeco talea touch gépem.Kérte a vízkőtelenítést el is indítottam viszont nem megy végig.Vízkőtelenít az öblítési ciklusban már kb 15 20 liternél jártam és nem hagyja abba.Kikapcsoltam meg be és újrakezdi az egészet előről de a végtelenségig öblítene ami érdekes hogy még vizet sem kér képes kiszívni mindet.Találkozott már valaki ilyennel?Segítségetek előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja - 7 éve 2 hónapja #7935 Írta: natloz
natloz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia! Igen, én találkoztam egyszer ilyennel. Hidd el egyszer vége lesz a folyamatnak. Valaki méllyen a diagnózis menüben vagy valami ilyesmibe átírta az átmosási ciklus mennyiségét.
Akkor nekem egész délután ment az átmosás, egy 10literes felmosó vödörbe öntögettem a vizet és azt a vödröt ki kellett öntenem 3-4szer. Szóval jó kis program, de más nem tudsz csinálni. Egyszer majd csak vége lesz :)

talea írta: Sziasztok!
Segítséget kérnék tőletek.Van egy saeco talea touch gépem.Kérte a vízkőtelenítést el is indítottam viszont nem megy végig.Vízkőtelenít az öblítési ciklusban már kb 15 20 liternél jártam és nem hagyja abba.Kikapcsoltam meg be és újrakezdi az egészet előről de a végtelenségig öblítene ami érdekes hogy még vizet sem kér képes kiszívni mindet.Találkozott már valaki ilyennel?Segítségetek előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja #7936 Írta: DTomi
DTomi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!

Primea ringemen a kávápogácsa nagyon vizes. Próbáltam már állítani az őrlési finomságon, bár nem túl nagy léptékben, finomabbra is, durvábbra is. A KPE könnyen mozog, ott nem hiszem hogy gond lenne, ne tudna tömöríteni..... ::tan:: Ahogy próbáltam kutakodni a neten azt írogatják hogy az őrlési finomsággal kell játszani. De most akkor merre állítsam? Finomabb őrleményre, vagy durvábbra? Nem igazán vettem észre a pogácsa állagán változást. Annyit csak hogy esetleg nagyobbak voltak egy picit a szemcsék. Vagy esetleg tud valaki egy szájbarágósan leírni egy jó beállítást, hogy miket nézzen az ember?

Köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja #7937 Írta: talea
talea válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia köszönöm a hozzászólást.Ezt amit írtál nem lehet elő hívni hogy megnézzem?Mondjuk ami érdekes végig megy a vízkőtelenítés utánna szokta kérni vegyem ki a tartályt és tegyek bele tiszta vizet most nem egyből átvált öblítésre de a vizkő oldós vízzel öblítene?Megoldottam közben becsaptam mikor átváltott öblítésre magától elzártam a csapot.Kivettem a tartályt megpucoltam raktam bele 0.5 l vizet kb vissza raktam majd kinyitottam elkezdte az öblítést megint 20 mp és most kérte a tiszta vizet és végre befejezte a folyamatot 2 órán keresztűl öblített tegnap.Ma ilyen módon sikerűl.Én még az érzékelőre gondoltam ami a tartály szintjét nézi de ott a tartály mögött nem láttam érzékelőt.Honnan tudja meddig van a tartály.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja - 7 éve 2 hónapja #7938 Írta: natloz
natloz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!
Az a baj, hogy túl sokat még nem foglalkoztam ezzel a gép fajtával. De ha jól gondolom be van állítva egy érték (ml-be) ami a vízkőtelenítés után átöblítésre szántak. Ennek a mennyiségnek át kell folyni, hogy végezzen a folyamattal. Szerintem nem átverted, hanem pont akkor ott érte el a végét a vízmennyiség. De majd secondbolt megerősít vagy megcáfol ebben ha hozzászól ő is.

talea írta: Szia köszönöm a hozzászólást.Ezt amit írtál nem lehet elő hívni hogy megnézzem?Mondjuk ami érdekes végig megy a vízkőtelenítés utánna szokta kérni vegyem ki a tartályt és tegyek bele tiszta vizet most nem egyből átvált öblítésre de a vizkő oldós vízzel öblítene?Megoldottam közben becsaptam mikor átváltott öblítésre magától elzártam a csapot.Kivettem a tartályt megpucoltam raktam bele 0.5 l vizet kb vissza raktam majd kinyitottam elkezdte az öblítést megint 20 mp és most kérte a tiszta vizet és végre befejezte a folyamatot 2 órán keresztűl öblített tegnap.Ma ilyen módon sikerűl.Én még az érzékelőre gondoltam ami a tartály szintjét nézi de ott a tartály mögött nem láttam érzékelőt.Honnan tudja meddig van a tartály.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.570 másodperc