KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
7 éve 2 hónapja #7915 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

DTomi írta: Sziasztok!

Kérlek segítsetek! Adott egy saeco primea ring. Ma reggel kiírta a kévégépem hogy boiling filing. Rá okéztam, valamiket csinált de olyan mintha öblíteni vagy mosni szeretett volna, de közben mintha dugulás lenne a rendszerben, furán működött. Ahhoz tudnám hasonlítani mint amikor egyszer nagyon zsíros kávét vettem és az elől lévő gombot nagyon feltekertem volna és nem jött át rajta a kávé. Aztán egyszer csak felállt alap helyzetbe, és tudtam kávét főzni vele. Mi lehetett a hiba? Mit nézzek át rajta?


Szia!

Véletlenül nem azt írta ki hogy "press ok boiler filling"? ::hmm::
Feltöltötte a bojlert vízzel!

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja #7916 Írta: DTomi
DTomi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Háááát lehet, de ilyet még nem csinált...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja #7917 Írta: DTomi
DTomi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Akkor ez nem hiba? Furcsa volt mert ahogy írtam olyan volt mint amikor nagyon zsíros vagy olajos ( nem tudom melyik a helyes kifejezés) kévét raktam a gépbe és erőlködött a gép.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja #7918 Írta: OPisti23
OPisti23 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Segítséget kérnék a döntésben. Alábbi gépek közül melyiket válasszam?
Delonghi Magnifica S ECAM 22.110.B vagy KRUPS EA815570 vagy Krups FA EA82F810ESP Lattespress KRUPS-okról jókat lehetett hallani, de ezek az LCD-kijelzők gyanúsak nekem,hogy hosszútávon nem tartósak. Köszi szépen!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja #7919 Írta: tlaszloist
tlaszloist válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia Secondbolt !
Mégegyszer köszönöm a múltkori segítséget és most leírom részletesen, mi
a gondom. Ha úgy rakom össze,hogy a jelzés a keréken arra a bizonyos pozícionáló pontra mutasson - mint ahogy az az általad küldött képen látszik,-
akkor nem tudom felhelyezni a főzőegységet , csak akkor, ha úgy áll,ahogy
az általam küldött kép mutatja. Kérdés: a főzőegységen levő pozíciójelzésnek
ez az alaphelyzete amikor a jelölések szemben állnak egymással? Az a logikus, hogy igen.
Egyébként a gépem jól működik, semmi bajom vele. Amikor a múltkor egyéb hiba miatt szétszedtem, akkor is kb. ilyen pozícióban állt a hajtás kerék, de összerakásnál én is a te képeden látható pozícióval próbálkoztam, mert teljesen logikusnak tűnt, csak éppen a főzőegységet nem tudtam felhelyezni.
A legtöbben azt mondanák - ha működik, minek vele többet foglalkozni.
Én meg úgy vagyok vele, hogy különösen műszaki dolgokban szeretem a preciz
megoldásokat. Ezt a múltkor azért nem írtam le ilyen részletesen, mert ha esetleg nem kaptam volna választ akkor minek. Te viszont segítettél és örülnék, ezzel kapcsolatban még leírnád a véleményed.
Az én gépemben , amint lászik, egy mikrokapcsoló van bár a kérdés szempontjából ez talán nem fontos. Köszönöm Üdv...
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja #7920 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

tlaszloist írta: Szia Secondbolt !
Mégegyszer köszönöm a múltkori segítséget és most leírom részletesen, mi
a gondom. Ha úgy rakom össze,hogy a jelzés a keréken arra a bizonyos pozícionáló pontra mutasson - mint ahogy az az általad küldött képen látszik,-
akkor nem tudom felhelyezni a főzőegységet....................


Szia!

A Go sorozatnál is van két mikrokapcsolós (régebbi szoftveres), és egy mikrokapcsolós vezérlés (újabb szoftveres). Más a két fogaskerék. A lényeg azon a nyílon van amelynek a helyét bejelöltem. Ott a kerék bordájának a széle 12 óra irányába áll. Ha így fordítod a fogaskereket és össze tudod rakni akkor semmi gond, mert a pozíciót a mikrokapcsoló fogja meghatározni. A markír jel csak szerelési támpontot ad, nem az határozza meg a pozíciót.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.795 másodperc