KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
7 éve 9 hónapja #7531 Írta: Cadillacv8
Cadillacv8 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Néha egészen banális dolgok miatt állnak meg a gépek,múltkor egy xmallnál a csőben lévő elszabadult vízkődarab mocorgott ide-oda néha jó,néha nem működő gépet produkálva .
Nem egy bonyolult szerkezet ,de az oetiker bilincsek amik a vízcsöveket rögzítik okozhatnak bonyodalmat ha nincs otthon pár új cseredarabod ,ahol víz és elektronika közel van ott nem lehet viccelni főleg ha még nyomás is van rendesen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 9 hónapja #7532 Írta: Lucius
Lucius válaszolt a következő témában: Saeco Xsmall HD 8645 dugulás
Nem dugult az el csak kinyírtad a rezgőszivattyút.....meg még azt a pár O-gyűrűt ami az ecettel érintkezett!
Én azokkal a szivattyúkkal sem vagyok kibékülve amit mostanában az X-small-ba raknak. Ha jól emlékszem Ulka EP77 van bennük. Egy EX5 jobban nyomja a vizet/kávét.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 9 hónapja #7533 Írta: Fox
Fox válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Én is levált vízkődarabra gondoltam legelőször, ezért is próbáltam drasztikusabb megoldást. Komolyabb javítást nem tudok sajnos végezni. Köszi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 9 hónapja #7534 Írta: Fox
Fox válaszolt a következő témában: Saeco Xsmall HD 8645 dugulás
A dugulás sokkal előbb kezdődött, mint az ecetezés. Köszi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 9 hónapja #7535 Írta: Ágnes.bakkné-kecskés
Ágnes.bakkné-kecskés válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szeretném kérdezni, hogy Aqua Clean szűrős kávéautomata (Philips HD 8911/09) a szűrő nélkül is használható-e? Három havonta 7.000 Ft-ért nagyon drága lenne a szűrő csere. Esetleg tudnának segíteni, hogy kb 130.000 forintig milyen automata kávégépet érdemes venni. Köszönöm a választ!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 9 hónapja - 7 éve 9 hónapja #7536 Írta: Cadillacv8
Cadillacv8 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
A szűrő nélkül kb 2x sűrűbben kell vízkőmentesíteni a készüléket.
A szűrő használata esetén viszont elvileg finomabb a kávé íze is.
A dolgot 2 oldalról megközelítve : az íz szubjektív és nagyon függ a hálózati víz minőségétől,ha esetleg alacsony ásványi anyag tartalmú valamilyen szűrt vizet tudsz használni már helyben vagy a vízminőség terén.
A valahogy ki kéne próbálni érzel e ízkülönbséget a szűrős és szűrő nélküli használatkor .
Vízkőmentesítés oldaláról nézve a dolgot: bioboltokban ,élelmiszerboltban,mezőgazdasági boltban kapható 100g,500g 1000g-os kiszerelésben citromsav .
1 vízkőmentesítésre feloldasz 100g-ot a víztartályban ami neked alkalmanként 2-3 havonta 200ft-ba kerül..ha kilós savat veszel akár 100ft brutális költséggel is járhat a dolog alkalmanként .
Ha a megspórolt pénz egy részét (felét) rászánod arra hogy 1-1,5 évenként elviszed a gépedet egy szervizbe egy alapos valódi szétszereléses karbantartásra,zsírtalanításra,tisztításra még akkor is ha hibamentes akkor költséghatékony,környezetbarát és gondos gazdája lehetsz egy automatának.

Semmilyen "folyékony szerelő" nem helyettesít egy valódi szétszerelést,mechanikus tisztítást,egy idejekorán észrevett kezdődő szivárgást,lerakódást.
Ugyanúgy ahogy a kocsikat sem lehet semmiféle beleborogatott varázstrutymókkal javítani így ezeket sem,maximum elfedni,kitolni a mindenképpen bekövetkező kopást elhasználódást dugulást.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.559 másodperc