KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
7 éve 9 hónapja #7525 Írta: Fox
Fox válaszolt a következő témában: Saeco Xsmall HD 8645 dugulás
A rugós részt tehát kivettem, és visszaszereltem mindent. Mivel a szelep nem tud átjutni a felszerelhető csőcsonkon, az sem baj, ha a nyomás miatt kiesik a fix csőcsonkból. Bekapcsoltam a gépet, elsőre hibajelzést adott (tegnap így kapcsoltam ki). Kieresztettem némi forróvizet, majd visszakapcsoltam normál (kávéfőzés) állásba. Ezután felfűtött, és vizet eresztett ki a kávékieresztő nyíláson (amit az utóbbi néhány alkalommal nem tett meg). Mivel még öblítési szakaszban vagyok a tegnapi vízkőmentesítés után, nem főztem kávét. Elvégzek néhány be- és kikapcsolást (20-30 perces szünetekkel, hogy legyen tisztítási művelet), majd megpróbálkozom a kávékészítéssel. A szelep miatt nem aggódom különösebben, mert úgy néz ki, hogy visszacsapó szelepként működik, és itt nincs különösebb szerepe. Ha mégis van, légyszi szóljatok. Köszi. Később megírom az eredményt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 9 hónapja #7526 Írta: Fox
Fox válaszolt a következő témában: Saeco Xsmall HD 8645 dugulás
Jelen pillanatban tudok kávét főzni a készülékkel, nem jelentkezik dugulási probléma. Helyette viszont levegősödés fordul elő, aminek hatására az öblítési fázisban a víz kivezetése később indul el. A levegősödés oka szerintem az, hogy kiszereltem a visszacsapó szelep rugós darabját. Ezek szerint a szelep feladata a levegőbeszívás megakadályozása. Jó lenne, ha ki tudnám venni a szelep bent maradt darabját, hogy megtisztítva azt, és a szelepülést, visszaszerelhessem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 9 hónapja #7527 Írta: Fox
Fox válaszolt a következő témában: Saeco Xsmall HD 8645 dugulás
Végül sikerült kiszednem a szelep felső részét is. Minden tiszta volt. Miután visszaszereltem, ismét dugulás volt tapasztalható. Egyelőre azon az állásponton vagyok, hogy inkább legyen levegősödés, mint hogy ne működjön egyáltalán.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 9 hónapja #7528 Írta: Fox
Fox válaszolt a következő témában: Saeco Xsmall HD 8645 dugulás
Visszaszereltem a szelepet, majd bekapcsoltam a kávéfőzőt. Az öblítési fázisban a kompresszor erőlködött, de nem jött ki víz a kávékieresztő csövön. Miután kikapcsoltam a gépet, azonnal elkezdtem kiszerelni a szelepet. Amikor elfordítottam és elkezdtem kiengedni a helyéről (a rugó nyomja kifelé), kicsapott a forró víz a csőből. Nagyon úgy néz ki, hogy a szeleppel van probléma, de én nem látok rajta se benyomódást, se más sérülést.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 9 hónapja #7529 Írta: Cadillacv8
Cadillacv8 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Az a komplett szelep/csap közel 8000Ft-ba kerül beépítés és szerelési munkadíj nélkül..addig addig szerelgeted míg a végén tényleg cserélni kell és akkor már tényleg sokba fog kerülni a dolog.
Vidd el szervizbe ahogy Secondbolt javasolta,mivel az ecetezés már így is "vert egy szöget a dobozba".

Az ecetezésről csak annyit hogy egyszer hoztak nekem egy 200E ft-os Catler karos gépet amiben az ecet szépen szétoldotta a tömítést és rettentő elegáns módon a forró ragacsos ecet belespriccelt az üzemben lévő elektronikába.
Felpolírozva a gép még jó lett : a hátára tettünk egy neodyum mágnest..így lett egy 3D-s 1:1 méretarányú hűtőmágnes.
Lassan az ecetezés olyan dolog lesz mint a hátrafelé nyilazás ...egy feléledő hagyomány a múltból.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 9 hónapja #7530 Írta: Fox
Fox válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszi, valószínűleg szerviz lesz a vége, mert házi megoldást nem tudok a szelep megszorulására..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.472 másodperc