KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?

Több
7 éve 2 hete #13357 Írta: Chuck
Chuck válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Kedves hozzáértők!
Néhány napja tapasztalom a darálómnál, hogy az adagomhoz, amihez eddig kb. 13 mp kellett, egyre több idő (14-15-16) kell neki. Mit kell tennem? Újra kéne a Vario-t kalibrálnom?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hete #13358 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Váltottál kávét ?
Mert nem minden kávét őröl azonos idő alatt. (pörkölés, szemek mérete stb...)

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hete #13359 Írta: Chuck
Chuck válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Nem változott semmi! Nem váltottam kávét, nem állítottam a szemcseméreten, stb. Az őrleményfinomság nem változott, csak az időszükséglet. Merjem így használni az őrlőt vagy hazavágom?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hete #13360 Írta: JanosB
JanosB válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Sziasztok!
Az alábbi kérdésemre szeretnék választ kapni, hozzáértő fórumtársaktól:
Francis X3 podos gép karja cserélhető? Könnyen beszerezhető olyan kar és szűrő, mellyel a gép őrölt kávéval is működik? Youtube-on több olyan videot láttam, ahol ezzel a géppel őrölt kávéból készítettek espressot.
Az x3 trio esetében láttam megoldást az őrölt kávéra. Ez a széria csak abban térhet el más x3-tól, hogy különféle karokkal értékesítették? Kezdőként nehezen igazodom el a fellelhető információk közt.
Minden választ megköszönök!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hete #13361 Írta: weinmaker
weinmaker válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Bár ez nem biztos, de nagy valószínűséggel kevés csak a kart cserélni. Ilyenkor a felső szűrő kialakítása is más szokott lenni. Az illynek voltak ilyen gépei, illetve vannak, tőlük talán kaphatnál információt.

Kávégép: Gaggia Classic PID, Quicmill 0650, San Remo Pod - Kávédaráló: Fiorenzato F64, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányok - Alternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, Kalita, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hete #13362 Írta: JanosB
JanosB válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Köszönöm a választ!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.736 másodperc