KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
12 éve 4 hete #3661 Írta: Jaszi
Jaszi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=secondbolt link=topic=284.msg38895#msg38895 msg=38895][/answer]
Szia!

Köszi! Ez már szervíz lesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hete #3662 Írta: Mazi
Mazi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Hali
Vettem egy használt Saeco Vienna kávéfőzőt. A probléma vele, hogy a darált kávé elakad a gyüjtőben. Arra rájöttem, hogy a mikrokapcsoló vagy a kapcsolólap szorul meg egy picit. Nagyobb erő kell a lap megnyomásához, mint amit a kávé ki tud fejteni. Ez általában egy kávéfőzés-kikapcsolás-újra bekapcsolás ciklus után jelentkezik. Lehet a felmelegedés-kihülés okoz egy kis szorulást valahol. Erre kérnék ötletet, hátha valakinél már jelentkezett ez a hiba és van rá ötlete hol a hiba.

Másik kérdésem . Az elektronika burkolatát levéve találtam egy "racsnis" állítókart, ami a mikrokapcsoló tömböt mozdítja el a kávé gyüjtő aknában. Ezzel lehet állítani a darált kávé mennyiségét?

Köszi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hete #3663 Írta: papzi
papzi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

[answer author=Jaszi link=topic=284.msg38879#msg38879 msg=38879][/answer]
Szia!

Ha kevés az őrlemény és kávéhiányt jelez, akkor még nem dobhatja ki a kávét. Ha nagyon finomra van állítva a daráló, akkor lehet hogy a magas darálási idő miatt jelez hibát.
Ha elég a mennyiség és a garatba dobja a kávét de nem főzi le, akkor az lehet mennyiségi hiba, programhiba, vagy akár mikrokapcsoló hiba. Ilyenkor viszont a KPE a felső holtponthoz elindul, és ha sok az őrlemény mennyisége, akkor a felső holtpontig nem jut el a KPE, a gép a kávét kidobja, és alaphelyzetre áll.
Az őrlemény mennyisége a Rondo gépeknél nem állítható, autodose funkciós a programja.

De lehet, hogy csak ki kellene alaposan takarítani a KPE-t, kicsit szilikon zsírral megkenegetni (O gyűrűk...), és már lehet rendbe is jönne.
Egy próbát megér (ugyanis ha szorul, akkor szintén nem fog felérni a FHP-ra és ugyanúgy hibát küld vissza a procinak).

Philips HD8834/09 Minuto
DeLonghi Pronto Cappuccino (ESAM3600)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #3664 Írta: Vespás
Vespás válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=secondbolt link=topic=337.msg38832#msg38832 msg=38832][/answer]
Szia Secondbolt!

Köszönöm a gyors segítséget!
Sikerült is meggyógyítani a gépet.

Olvastam, hogy dicsértétek a quick mill automata gépet, szereztem egyet magamnak, ezért biztosan zaklatlak még kérdésekkel a géppel kapcsolatban.

Köszönettel!
 

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #3665 Írta: Peppe
Peppe válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia Sec!
Kérlek  homályosíts fel, hogy (még mindig a royal cappuccinoval harcolok) ha meleg vizet akarok engedni, akkor normális, hogy gőz jön egy jó darabig, és csak utána sokára forró víz?
Ha a gőzre használatos kazán adja a forró vizet is, akkor esetleg lehet, mert idő kell neki hogy visszahűljön. Ebben ugye két magic kazán, és két szivattyú van. Csak használati utasításom van hozzá, abból meg nem derül ki számomra semmi. Az a lényeg, hogy rendben van így, vagy van valami gondja? Köszi: Peppe

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #3666 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=Peppe link=topic=337.msg38941#msg38941 msg=38941][/answer]
Szia!

A Royal Cappuccinon nem tudsz a csappal vizet engedni, mert az gombnyomásra megy.
Mellékeltem a két Magic kazános alkatrészrajzát, kék színnel és számmal (67) jelöltem a forróvizet, pirossal (68) a gőzt. Láthatod ezen, hogy a forróvíz útjába a csapon levő mágnesszelep áll (26-os).
Ha a gőzcsapot kinyitod, akkor a narancssárgával jelzett vízcsapdugó kiengedi a gőzt a csövön, és ha a gőzkazánból elfogyott a gőz, csak akkor jön itt forróvíz. A másik irány a cappuccino fejhez megy, a mágnesszelepen keresztül (5-ös).
Amikor viszont a tasztatúrán levő forróvíz gombot nyomod meg, akkor a mágnesszelep a rendes kazánból engedi folyamatosan a vizet, de ebben az esetben nem kell a csapon a gombot elfordítani, mert a cső a vízcsapdugót kikerüli, a forróvíz gombnyomásra indul. A mágnesszelep a programban rögzített mennyiség elérésekor fog automatikusan lezárni, vagy ismételt gombnyomásra manuálisan leállítható.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.465 másodperc