KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
12 éve 1 hónapja #3655 Írta: papzi
papzi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Köszönöm a segítséget.
Sajnos ezek a hibalehetőségek meghaladják a képességeimet, ezért ha valaki tudna ajánlani egy megbízható, hozzáértő szervizet Mohács-Pécs környékén azt megköszönném.

Ezekben a gépekben a kazán (termoblokk) két fűtőbetétet tartalmaz, amik párhuzamosan vannak kötve. A lassú felfűtést leggyakrabban az egyik betét kiégése - ritkábban valamelyik csatlakozójának a rossz érintkezése - okozza. Ha valamelyik - tipikusan a felső hal meg hamarabb - betét megszakadt, akkor azt sajnos csak a termoblokk cseréjével lehet orvosolni. Ez szervíztől, beszerzéstől és hozzáállástól függően 20-30 €-tól 100 €-ig terjedő anyag ár és + a munkadíj. Azt, hogy a betét rendben van-e, magad is megmérheted: leveszed a burkolatot (hátlap csavarjait ki, utána a két oldallapot kicsit hátrafelé húzva oldalra kihajlítva, majd a tetőt tartó csavarokat kicsavarva leemelve) eltávolítva hozzá lehet férni a fűtés vezetékéhez (két szürke).
Ha ezeket Ohm-mérővel megméred és ~40 Ohm körüli értéket mérsz, akkor jó mindkét betét és akkor máshol kell mérni a bibit. Ha egyik betét kiégett, akkor az ellenállás ~80-90 Ohm.
A hőmérsékletet egyébként a proci állítja be, ezért működik egy betéttel is, csak lassabban fűt fel.

Philips HD8834/09 Minuto
DeLonghi Pronto Cappuccino (ESAM3600)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #3656 Írta: miki
miki válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszönöm!
Ezt a lehetőséget valószínű megpróbálom kimérni.
Köszönet a szervíz elérhetőségért is, vagy így vagy úgy, de valószínűleg náluk fog kikötni a gép.
Természetesen amint jutok valamire tájékoztatlak benneteket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #3657 Írta: k2laci
k2laci válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Mit lehet tenni, ha Saeco Magic-nél a víz/gőz kifolyón át folyik a víz kávéfőzésnél. Nyilván a csap nem zár jól ...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #3658 Írta: Atesz85
Atesz85 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szép estét mindenkineK!
Ahogy látom sok szép hozzászolás van itt gondoltam kérek egy kis segitséget!

Van nekem egy Spidem Belleza kávéfözögépem!

Ugytörtént hogy a szemeskávé helyett örölt került a daráloba véletlen nem odafigyelés miatt!

A gép leblokkolt nem megy csak világit hogy nincs benne kávé!Egyeedül a gözölést engedi és a vizkötelenitést!

Szétszedtem kipucoltam kiporszivoztam öszeraktam mindent ugy ahogy volt,de a gép hajthatatlan és csak világit hogy nincs benne káve! (kiszedtem a kést egészen le a 3db golyoig ami a rugon van szoval sztem teljesen amig lehetett egy nem szakembertöl)  :)
A gép most tiszta mint az ujj de mégse akarja az igazat!
Ha esetleg tudna valaki segiteni benne azt nagyon megköszönném nem terveztem a szervizbe elvinni a masinát!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #3659 Írta: Jaszi
Jaszi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Helló Mindenkinek!
Jól jönne egy kis segítség! Tavaly vásároltam egy használt Saeco Incanto Rondo (s-class) automata kávéfőzőt. 2 hete előjött egy általam már nem orvosolható probléma! Ledarálja a kávét és utána hibát jelez (a friissen darált kávé kuka)!  Ezt resetelés ellenére is újra megcsinálja van amikor 1-2 alkalommal, de van amikor többször is! Eleinte, ha bekapcsolva hagytam aznap működött normálisan! Utóbbi 3 napban minden kávé készítés előtt 3 darálás!
Még egy kérdés, hogy ezen kávégépnél lehet valahogy a darált kávé mennyiségét csökkenteni?
Előre is köszi:Jaszi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hete #3660 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=Jaszi link=topic=284.msg38879#msg38879 msg=38879][/answer]
Szia!

Ha kevés az őrlemény és kávéhiányt jelez, akkor még nem dobhatja ki a kávét. Ha nagyon finomra van állítva a daráló, akkor lehet hogy a magas darálási idő miatt jelez hibát.
Ha elég a mennyiség és a garatba dobja a kávét de nem főzi le, akkor az lehet mennyiségi hiba, programhiba, vagy akár mikrokapcsoló hiba. Ilyenkor viszont a KPE a felső holtponthoz elindul, és ha sok az őrlemény mennyisége, akkor a felső holtpontig nem jut el a KPE, a gép a kávét kidobja, és alaphelyzetre áll.
Az őrlemény mennyisége a Rondo gépeknél nem állítható, autodose funkciós a programja.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.319 másodperc