KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
12 éve 1 hónapja #3643 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=Jocy link=topic=337.msg38790#msg38790 msg=38790][/answer]
Szia!

Tisztítsd át a vízrendszert, ellenőrizd a finomságot, a kávémennyiséget és a hőfokot.
A krémesítővel nem szokott olyan gond lenni, hogy cserére szoruljon.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #3644 Írta: József
József válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!

Igen nézegettem ezeket,de minden jónak tűnt.Amióta megpiszkáltam,a tűt megmozgattam benne,átfújtam, azóta jónak tűnik.Nem lehet,hogy fennakadt?Legalábbis ilyesmi jelenségnek tűnt nekem...
Amióta belekerült ez az újabb típusú daráló,a nagyobb fogazású,azóta érdekes,elég koszos a belső tere mindig.Tiszta kávé mindenhol belül,majd készítek fotót róla.A darálót többször,precízen beállítottam,a nagyobb szemes kávékat (Bravos) nem kedveli,folyamatosan "Coffe Beans Empity" -t ír.Hiába növelem a késtávolságot...
Lehet szoftveresen kéne igazítani rajt?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #3645 Írta: miki
miki válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni. Használtan került hozzám egy delonghi magnifica, nagyon finom kávét főz viszont amikor bekapcsolom kb 10perc alatt sikerül felmelegednie, nem tudom ez normális e mert nekem ez az idő soknak tűnik, viszont ha a gépet a felfűtés alatt kikapcsolom és újraindítom pár másodperc elteltével máris kiváló forró kávét főz.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #3646 Írta: papzi
papzi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=miki link=topic=284.msg38800#msg38800 msg=38800][/answer]
Nos, itt ezen a fórumon a guruk nem nagyon akarnak foglalkozni a deLonghi gépekkel: nem Saeco, nem is kávéfőző...
Ha pontos típust írnál (alján a kis cetlin ott van), akkor talán segíthetek (segíthetünk?).
Üdv

Philips HD8834/09 Minuto
DeLonghi Pronto Cappuccino (ESAM3600)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #3647 Írta: miki
miki válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszönöm.

A pontos típusa Delonghi ESAM 4000 B. Ezek a gépek ennyire rosszak, vagy csak nehéz őket szervizelni?
Sajnos nem sokat tudok az előéletéről, amit tudok hogy nagyon régóta használaton kívül volt, gondolom egy vízkőtelenítést már megérne, bár nem jelzi.Amikor megkaptam kitakarítottuk, bedugtam, felfűtött, (kb 7perc) azóta használjuk mert finom kávét főz.

Köszi a segítséget 

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #3648 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=Jocy link=topic=337.msg38799#msg38799 msg=38799][/answer]
A kávészemeket a középső csigának kellene lehúznia. Szoftveresen nem lehet ezen állítani, de egy csigaorsó csere segíthet ezen a problémán.
Azt is eltudom képzelni, hogy az orsó alsó részét kissé megcsiszolod, megköszörülöd, a hornyot mélyíted, ezáltal a nagyobb szemek könnyebben belemennek a garatba.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 1.271 másodperc