KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
12 éve 1 hónapja #3631 Írta: Imre65
Imre65 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Megígértem, hogy megírom a vezérlő proci csere után mi történt a Viennámmal, most ezért jelentkezem.
A vaterán talált proci hirdetője felvette velem a kapcsolatot és beazonosította a készülékemet és az ennek megfelelő procit küldte. Sok dolog miatt csak ma álltam neki. Nagy nehezen kiforrasztottam a régi procit, majd  könnyedén be az újat. (Kiforrasztást először szipókás pákával kezdtem, de feladtam, majd a többi alkatrész gondos alufóliázása után hőpisztollyal könnyedén kiszedtem.) Összeszerelés pikk-pakk, majd feltöltés vízzel.
Nos erősen verdeső szívvel kapcsoltam be, de rögtön ezután végtelen nyugalom szállt meg, amikor meghallottam a megszokott normális hangokat. A gép tökéletesen működik, jobb mint új korában. Minden funkció működik, és nem került 1 vagyonba. Kis kézügyesség és bátorság kell, semmi más.
Üdv, Imre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #3632 Írta: krisz
krisz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Van egy saeco sipem divina kávégépünk,eddig jól működött reggel kávét szerettünk volna inni bekapcsoltuk,öntisztitott utána megnyomtuk a kávé készítéséhez a gombot és darált egy rövidet aztán abbahagyta!Gondoltuk akkor itt a tisztítás ideje így beletobtunk a tartájba egy tisztító tablettát tisztított tiísztított aztán most meg már csak az utolsó gomb villog pirosan!ez mit jelent?és mit kéne vele tenni?köszönöm a segítségeket ötleteket válaszokat!!
Üdv Krisz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #3633 Írta: o.szalai
o.szalai válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Jura tejhabosító problémával kapcsolatban: felfűtését követően nagyon szépen adja a gőzt a gép (legalábbis szépnek tűnik), de tejhab már nem jön ki belőle, ha tejszívó gumicsövet csatlakoztatjuk. A gumicsőben látszik, hogy a tej eléri a fejet, de itt valahol megakad a dolog. Minimális mennyiség átjut akkor, ha befogom a habosító fej felső kis "kéményét". Természetesen a habosító fej és a környéki alkatrészek átjárhatóságát ellenőriztük (dugulást nem találtunk), a gépet tisztítottuk és vízkőtelenítettük.

Érzésre olyan, mintha nem lenne elég a nyomás a tej felszívásához (?). Ha esetleg tapasztalt valaki hasonló hibát és sikerült megoldani, nagyon megköszönném a tanácsát. Természetesen minden ötletet szívesen vennék. :)

Üdv és köszönöm!
O.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #3634 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=krisz link=topic=337.msg38725#msg38725 msg=38725][/answer]
Szia!

Melyik gomb jelezte azt, hogy tisztítani kellene.
Ha egyik sem, akkor hogy indítottad el a jelenlegi folyamatot?
Melyik utolsó villog pirosan? Az alsó sorban is van piros led, a felső sorban is van piros led.
Mindegyik led villogása vagy folyamatos világítása más hibára utal, ebből kifolyólag találgatni nem fog senki sem.
Egy bővebb fogalmazással, illetve részletesebb hibaleírással orvosolható a probléma.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #3635 Írta: Cadillacv8
Cadillacv8 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Üdvözlet mindenkinek ...!

Szeretnék egy kis segítséget kérni ..

Van nekem egy Saeco Superautomatica(Family) gépem az a régi lemezházas kocsmagép XD ..Ismerősék megkértek hogy nézzem meg az ő gépüket,amit egy kis étteremben használnak...(az én gépem elég szép de ez pokolian néz ki )

A hibajelenség a következő:

A gép felfűt de nem reagál a kávéfőzés inditására...gőzcsapot nyitva a szivattyú megy..
Mivel van egy donor gép ami szintén mint ez szét van rothadva nagyon el van hanyagolva,ebből kivettem a kis elektronikai panelt,a kapcsolót,de ez sem segített...vagyis egyszer gombnyomásra elindult a gép,de nem az örléstől hanem berántotta a az örleméyn adagoló elektromágnesét 2x és elkezdett főzni,de ezt darálás nem előzte meg...
Úgy reagált mintha a daráló őrölt volna már és onnan kezdte a folyamatot...aztán megint visszalállt a folyamat ilyen örlés nélküli "főzésre"
Tudna nekem segíteni valaki hogy mi a nyavaja érte ezt a masinát ? Elképzelhető valami érintkezési hiba eseteleg ?
Gondolom a computer  nem fagyott le benne  ;D Lehetséges hogy a Timer-el van baj ?
Igazából van donor gép,az hogy ebben mi a jó vagy sem azt nem tudom,a sajátomat nem akarom szétszedni egyáltalán,ebből lehet kiherélni dolgokat.

Annyit szeretnék megkérdezni még hogy mivel az én gépem is egy őskövület,hogy mit bírnak ezek a masinák ? Azt hozzáteszem hogy pár tömítést cseréletem a sajátomban,meg új szivattyút is tettem bele,ha egy csepp vizet meglátok valahol már állítom is le és átnézem ,napi 3-4 kávé megy le vele így nyugdijas  korában,kiszolgál még pár évig gondolom :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #3636 Írta: József
József válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia Sec'

Jura 500: már mikor hozták vízfolyás miatt észre vettem,hogy a gőz vezérlő része nem működik(panelen javítás nyomai láthatók).Ugye a két gombos fajta,a ledek nem villannak fel,nem is fűti a gőzkazánt.A gőzcsap elfordítását jelzi viszont.Nem is nagy gond,nélkülözhető,de a karbantartó programok lefuttatása óta "service required" jelzést ad felváltva.Ettől még üzemel,kávét is készít ugyanúgy.Hibakódot nem azonosít...Létezik service reset vagy csak ha minden elektromos rendszer üzemképes,akkor hagyja abba.Arra tippelek,hogy valamit (gőzpanel) nem érzékel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.370 másodperc