KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
12 éve 1 hónapja #3613 Írta: era
era válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!

Olvasgatva a fórumot nagyon amatőr lesz a kérdésem. Kaptam tegnap egy Saeco Xsmall kávéfőzőt. Ez az első automata kávégépem. Nem tudnátok segíteni, hogy hogy tudnék a kávé erősségén javítani? A kávédarálás finomságától mennyire függ?? Egyenlőre elég "híg lé"... :S

Köszönöm segítségeteket előre is!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #3614 Írta: k2laci
k2laci válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=secondbolt link=topic=337.msg38638#msg38638 msg=38638][/answer]

Köszi, holnap meg is csinálom .....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #3615 Írta: Lucius
Lucius válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=era link=topic=337.msg38640#msg38640 msg=38640][/answer]
Szia Era!

Újonnan kaptad?
A szemeskávé tartóban lennie kell egy fekete kis pöcöknek amivel az őrlési finomságot tudod állítani! Elvileg kaptál hozzá egy hosszúkás recés markolatú műanyag állítókulcsot. Azzal lehet az őrlőkéseket összébb állítani!
De csakis forgás közben szabad! Leveszed a kávétartó fedelét és teszel bele egy kis kávét hogy az a hatlapfejű kis műanyag pöcök még kilátszódjon! Ráhelyezed a kulcsot, lenyomod és magad felé fordítod, de csak akkor mikor már elindult a daráló (vagyis kérsz egy kávét) ! Óramutató járással ellenkező irányba kell fordítani!
Lehet hogy a kávétartó edénykét is ki kell venned ha nem tudod kellően finomra venni az őrleményt! Azt a 3 csavart kitekered, kiveszed a tartót és kihúzod a fekete műanyag pöcköt is és fordítasz rajta annyit hogy most max-on legyen és úgy rakod a helyére. Vagyis a felső szélénél kell lennie a nagyobbik lapkának.
A zaccnak a darált mákhoz kell hogy hasonlítania!
Hát a magyarázás nem az én asztalom.... kukk:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #3616 Írta: Lucius
Lucius válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia Sec!

itt írok hátha valaki okul belőle!  :)
Szóval itt van nálam a spidem villa! (megint)
Sajna infrahőmérőm nincs (majd szerzek egyet valahonnan), de "tapintásra" eléggé süt a kazán!
Kicseréltem az NTC-t de nem az a bibis! Megkapja a fűtőszál a feszt, kb.200-210 V között megy rá!
Néztem hogy mikor szűnik meg a fesz. a fűtőszálon és kb 1-1,5 perc múlva már csak impulzusokat ad neki....gondolom ez így jó!
De a lámpa továbbra is villog és nem akar elaludni, mármint folyamatosan égni! De ha villogás közben egy pillanatra kinyitom a gőzcsapot és kattan a mikró akkor abbamarad a villogás!
Tehát megint csak tanácstalan vagyok.

üdv:L

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #3617 Írta: Anett86
Anett86 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!

Olyan problémával fordulok a szakértőkhöz, hogy a minap vásároltam egy Jura C5 típusú használt(két éves.)automata kávégépet esztétikailag új állapotban van, csak sajnos az egyik kávékifolyó abszolút nem működik.Sem öblítésnél,sem a kávéfőzésnél. Automata átöblítést végeztünk,majd most akarjuk vízkőteleníteni. Adtak hozzá Jura tablettát,de ahogy nézem 1éve lejárt.Ez számít a hatást illetően?
Vagy pedig van egy nemrég vásárolt bontatlan Saecoba való vízkőoldó készítmény itthon.Ezt bele lehet keverni a víztartó tartályba?
Előre is köszönöm a választ!
Üdv:Anett

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #3618 Írta: Lucius
Lucius válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=janikaa link=topic=337.msg38639#msg38639 msg=38639][/answer]
Szia!

Valószínű levegős a rendszer! Azért is világít a gőzcsap lámpa, mert ki kell nyitni és így fogja magát légteleníteni! Kinyitod a csapot, kijön kb 1-1,5 dl víz vagy még több is akár és majd magától abbamarad a vízpumpa nyomása! Ekkor elzárod és már műkszik is a maschiene!

üdv

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.734 másodperc