KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
12 éve 3 hete #3637 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=Cadillacv8 link=topic=337.msg38738#msg38738 msg=38738][/answer]
Szia!

Ha továbbra is így vigyázol a gépedre, akkor jelenleg az élettartamának a felénél tarthat.
Örökös, elnyűhetetlen egy szerkezet. Ráadásul mindig javítható lesz.
A másik Family vagy timer hibás (lehet hogy csak lekattant és nem megy tovább), vagy a kávéelvétel gombja kontakthibás.
Amikor a KPE alaphelyzetben van, akkor a timeren a piros körmök közül a legfelsőnek kell egyedül bent lennie, a többi hegye jobban kilátszik.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #3638 Írta: Cadillacv8
Cadillacv8 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=secondbolt link=topic=337.msg38762#msg38762 msg=38762][/answer]

Igyekszem rá vigyázni...örülök hogy le tudtam csapni rá viszonylag jó állapotban,viszont vettem bele egy szivattyút 1000 ft-ért(ulka ex-5) vadi újonnan ez nem tudom jó -e bele igazán vagy erősebb kell bele eseteleg.Viszont még fókazsírt kell a KPE egységhez szereznem valami élelmiszeriparit olvastam a fórumon ,csak már nem emlékszem hogy hol lehet venni.


A rossz Family-nél a kapcsolót kicseréltem,de a helyzet nem változott,a timer meg ilyen fajta benne a donorban is ez van,sajnos a gép eléggé le van robbanva(szokásos vendéglátós agyonnyúzott) most az összes csatlakozót nézem át...kezdek kifogyni az ötletekből..a félműveletet meg foglalmam sincs miért csinálta az örlés nélküli főzést ...

Ilyen a timer benne :
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #3639 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=Jocy link=topic=337.msg38750#msg38750 msg=38750][/answer]
Szia!

Egy interfésszel rácsatlakozni, és a prociból törölni illetve nyugtázni a hibákat.
Jura márkaszerviz tudja végrehajtani.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #3640 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=Cadillacv8 link=topic=337.msg38763#msg38763 msg=38763][/answer]
Szia!

A karmok a mellékelt képen pont nem látszanak, mert hátul vannak. Adsz a motornak direkt 230 voltot, és amikor a legfelső karom lesz csak bent, akkor gyorsan kihúzod a zsinórt. Először csak figyeld meg azt, hogy mozognak ki-be a karmok, a motor a timert körbe-körbe hajtja.
Az lesz az alaphelyzet amikor a felső lesz csak bent, a KPE-n pedig a jelzés a háromszög jellel egybevágólag van.

A szivattyú jó, nem kell másik a gépbe. Szilikonzsírt csapágyboltban tudsz vásárolni.
A darálás nélküli főzést lehet hogy azért csinálta, mert van rajta porkávés funkció is, és a program csak továbblépett egy korábban leállított munkafázisból.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #3641 Írta: Cadillacv8
Cadillacv8 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=secondbolt link=topic=337.msg38772#msg38772 msg=38772][/answer]

Nagyon köszönöm a segítséget !!!!! kukk:) ::coffee !!!!!

A timert ahogy irta rákötöttem direktbe a 230v-ra...megnéztem hogyan is működik,nagyjából ezzel mindent rendben is találtam majd mivel villany alatt kissé nehézkesen tudtam megállítani igy mechanikus módon forgattam el a fogaskerekeket pozicióba a motort levéve...minden szép és jó volt csak ismét nem darált hanem : örlemény(ha lett volna) be a KPE egységbe és főzés...majd megint a következő gombnyomásra semmi reakció...

Ekkor kezdett gyanussá válni a dolog...beraktam a másik timert..a hiba ugyan ez...valamiért úgy érzi hogy van benne ledarált kávé,vagy meghülyült a 4 magos processzora,vagy én bolondultam meg :-)) Mivel proci nem igazán van ebben igy más a gíxer...a timer 100% hogy jó...

Mérleg szétszed,és van is benne kávé...de hogy a fenébe hiszen mindig behúzza...de lám van benne valami fémdrót...na megvan a hiba !!!! fennakadt a mérleg...,gép provizóre összerak és indit ...na daráló furcsa reccsenésre fodrul 10-20 fordulatot és megáll minden...

Kávé nincs elég igy nem megy tovább...darálókörre rámérek ott a fesz...jó daráló szétszed....hát az lett öngyilkos szerencsétlen,abból került a rugódarab a mérlegbe !

Íme a bűnös darab : (hát nem mindig a legegyszerűbb dologra készül az ember)


kepfeltoltes.hu/120406/DSC07262_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerencstelen motor az utolsó szívdobbanásáig küzdött az életéért,de végül feladta a harcot 15 év után....
Minden tiszteletem a Saeconak...ma már nem látni ilyen dolgokat,amik eddig működnek  !  bdown

Nagyon köszönöm még egyszer a segítséget,a gép tökéletesen üzemel !!!   próbálom pár napig,és utána elviszem barátoméknak,de úgy hátsónbillentem őket ha még egyszer ennyire elhanyagolják a gépet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hete #3642 Írta: József
József válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia Sec!

Köszi a választ,marad így amíg nem zavarja őket.Úgysem akarják javítgatni a gőzrendszert.

A De Luxe gépem néha elkezdett leveses kv.-t főzni.A krémesítő szeleppel lesz a gond.Próbáltam áttisztítani,akkor jó lett,aztán megint kezdi...Ilyet lehet kapni külön?Nem találtam hozzá...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.701 másodperc