KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
11 éve 10 hónapja #3847 Írta: nintaus76
nintaus76 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok,

Saeco Odea Go piros visszajelzői (zacc jelző fent  és a hullámos vonal lent) felváltva gyorsan villog, nem hajlandó semmire.
Amikor hozzám került, akkor legalább bekapcsoláskor volt egy teszt (körbejárt a főzőegység) miközben villogott körbe egymás után a négy visszajelzés (zacc-hőfok-hullámos vonal-felkiáltó jel). De ezután már csak felváltva az előbb említett kettő.
Mi az amit meg kellene néznem elsőre?

Üdv: Tamás

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #3848 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=nintaus76 link=topic=337.msg40254#msg40254 msg=40254][/answer]
tippem: be van állva a meghajtó motor csigatengelyének a perselyezése.

a tengely 2db réz perselyben siklik, ezek be szoktak oxidálódni, ilyenkor a tengely megszorul, a motor nem tudja megforgatni és a gép hibát jelez.

szereld le a KPE mögötti panelt és ellenőrizd a perselyeket!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #3849 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
itt a video az eladó inox Quick Mill automatáról:
Quick Mill Acquaviva Professional
a gépet megtaláljátok az apróhirdetések között.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #3850 Írta: József
József válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia SID!

Nekem nincs benne OPV,alsó dugattyút készíttettem rézből,szűkített átfolyással , max.beállításoknál 12-13 barig felmegy a nyomás!Maradhat?
Még egy kérdés,milyen kávét használsz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #3851 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=Jocy link=topic=337.msg40259#msg40259 msg=40259][/answer]
12-13 bar maradhat. a videón saját pörkölésű arabica (Santo Domingo Barahona AA) kávéból készül az espresso.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #3852 Írta: Guen
Guen válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Helló! Új vagyok a fórumon és igazából ahogy beleolvastam a hozzászólásokba a kávézás világában is. Inkább csak lelkes fogyasztó vagyok...
Nem vagyok benne biztos hogy jó helyen kérdezek ha nem akkor írjátok meg pls hogy hol tegyem fel a kérdést...
Szóval van egy Saeco vienna deluxe kávéfőzőm. Vatera vétel volt kb 2 éve, egy évig hibátlanul működött aztán (részben az én hibámból) szervízbe került eleinte nyikorgó hangot hallatott aztán meg is állt. Elvittük szervízbe a saeco kötőjel szerviz pont hu -ba ott valami elég komoly hibát diagnosztizáltak talán a vezérlése volt hibás... lényeg hogy 25 ezerbe fájt a kis móka persze összes tömítés és vízkőtelenítéssel együtt. Amikor hazavittem a nyikorgó hang megmaradt igaz kávét már főzőtt de ami feltűnt hogy míg előtte simán csináltam tejhabot mostanra nem tudok mert olyan mintha kevés lenne a nyomása a gőznek. Ezt észre veszem igazából a kávé készítésnél is mert messze nem olyan sűrű a hab a tetején mint eleinte volt. Igaz adnak 1 év garit a javításra de ez már kb 10 hónapja volt és sajna valahova eljátszottam a gari papírt.... valakinek ötlet hogy mi lehet a hiba esetleg ártipp hogy mibe fog ez kerülni valamint hogy érdemes-e oda visszavinni vagy ismertek megbízható saeco vagy bármilyen kávégép szervízt aki ilyesmit vállal?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.798 másodperc