KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?

Több
13 éve 6 hónapja #5869 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: Társalgó
[answer author=admin link=topic=24.msg23130#msg23130 msg=23130][/answer]
szerintem az a kávé/teafőző is megteszi próbaképpen.

a szifonról (lombikról) nem sokat tudok egyelőre.
egyszer kóstoltam, akkor azt állapítottam meg, hogy nem nagy a különbség a filterhez képest, talán egy picit testesebb, erőteljesebb az így készült kávéital.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #5870 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: Társalgó
[answer author=admin link=topic=24.msg23131#msg23131 msg=23131][/answer]
A Várady Tibi a Printában említette, hogy hozott még két ilyen Hario szettet eladásra, tehát akit esetleg érdekel a dolog, az nála kipróbálhatja és a szettet meg is vásárolhatja.
www.printa.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #5871 Írta: admin
admin válaszolt a következő témában: Re: Társalgó
[answer author=SiD link=topic=24.msg23133#msg23133 msg=23133][/answer]
akkor holnap meg is kérdezem tőle...

reggel kipróbálom frenchpress-ben is a coffee collectives cuccot, kíváncsi vagyok, hogy úgy mit mutat.

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #5872 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: Társalgó
[answer author=admin link=topic=24.msg23134#msg23134 msg=23134][/answer]
az eszpresszójuk nem biztos, hogy túl jó lesz FP-hez, de ez ne szegje kedvedet, mert vannak nagyon élvezetes kávék erre a célra is!

múltkor anyukám nővérénél jártunk és FP kávéval kínált engem, de nagyon szerényen, mondván: "tudja, nagy kávés vagyok és ez nem biztos, hogy ízleni fog...".
ehhez képest kitűnő volt a kávé és tudod miből készült?
a Lidl-ben kapható egy prémium kategóriás Kenya-Columbia-Guatemala 100% arabica melanzs (őrölt tégla), ebből készült a french press kávé, ami teljesen élvezhető volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #5873 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: Társalgó
úgy vettem észre, hogy az eszpresszó a legkényesebb eljárás mind közül, ahol a legjobban kijönnek a kávé oxidációjából eredő ízhibák.
félig döglött arabicából pl. még egészen élvezhető filtert vagy fp-t lehet csinálni, de eszpresszót már nem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #5874 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Re: Társalgó
[answer author=SiD link=topic=24.msg23136#msg23136 msg=23136][/answer]
ez így igaz, SiD.  ezt már én is olvastam, és gyakorlatból is megerősíthetem :)

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.733 másodperc