KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?

Több
13 éve 6 hónapja #5851 Írta: SiD
A belső víztartályos, hőcserélős (HX-es) gépek vízkőtlenítése nem bonyolultabb a sima bojleres gépek vízkőtlenítésénél abban az esetben, ha nem használjátok a gépen a teavíz funkciót.

Ebben az esetben a készülék bekapcsolásakor feltölti a bojlert, aminek a vízvesztesége egészen minimális, ha csak gőzölünk vele, így a benne lévő víz egy idő után "kilágyul", ha szabad ilyen pongyolán fogalmazni.
Néha-néha egy picit utána tölt a gép, de abból nem lesz extrém vízkövesedés.

Ilyen esetben csak a hőcserélőt kell vízkőtlenítenünk, amit pont úgy csinálunk, mint a sima bojleres gépeknél: vízkőoldós oldatot teszünk a tartályba, amit a fejen keresztül szakaszosan átöblítünk.

Amennyiben viszont rendszeresen vételezünk forró vizet a gépből a vízcsapon keresztül (teához, csészék melegítéséhez, elöblítéséhez, akármihez...), akkor bizony a gépünk bojlere és fűtőbetétje ki lesz téve a vízkövesedésnek (ha nincs vízlágyító a tartályban), így nem elég csak a HX-et vízkőtleníteni.

Ebben az esetben én a következőképpen szoktam eljárni:
kikapcsolt, hideg állapotban leszerelem a készülék tetejét és kb 1cm-rel kijebb húzom a vízszint érzékelő szondákat, majd bekapcsolom a gépet és megvárom, míg felfűt. Ekkor a gépet kikapcsolom, majd a vízcsapon kiengedek annyi vizet, amennyit csak lehet. Ezzel elérjük, hogy a bojlerben egészen alacsony legyen a vízszint.
Feltöltjük a víztartályt vízkőoldó oldattal (pl. citromsavas) és visszakapcsoljuk a gépet.
Ilyenkor az automatikus bojlerfeltöltés teletölti a bojlert a tartályból szipkázott vízkőoldós oldattal.
Mivel 1cm-t kihúztuk a szondát, ezért a gép a szokottnál 1cm-rel magasabbra tölti a vízszintet, így a vízszint síkjában kialakuló vízköves lerakódás is a vízkőoldós víz alá kerül és leoldódik.
A vízkőoldós oldattal teli bojlerrel járassuk a gépet kb 10-20 percig, majd járjunk el hasonlóképpen, mint korábban: tehát gépet kikapcsolni és a vízcsapon kiengedni annyi vizet, amennyit csak lehet.
Utána már tiszta vízzel teli tartállyal visszakapcsolni a gépet, majd felfűtött állapotban addig csapolgatni a forróvíz csapon, míg teljesen kimegy a citromos íz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #5852 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?
[answer author=SiD link=topic=43.msg23005#msg23005 msg=23005][/answer]
Köszi a leírást. Én használom a melegvízet, de van vízlágyító a tartályban, remélem az véd valamennyire.

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #5853 Írta: blaze
[answer author=paljoc link=topic=43.msg23011#msg23011 msg=23011][/answer]
Én SiD tanácsára nem használom a melegvízes csapot, pedig nálam is van lágyító.
a csészét a hűtőcsapolással melegítem, ha még magától nem elég meleg.  (ami általában nem)

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #5854 Írta: SiD
[answer author=paljoc link=topic=43.msg23011#msg23011 msg=23011][/answer]
Paljoc, ha nem forró italokhoz használod a forróvízcsapot, hanem csésze vagy kar öblítésére, akkor inkább öblíts helyette a fejből!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #5855 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?
[answer author=SiD link=topic=43.msg23015#msg23015 msg=23015][/answer]
Oké. Csészemelegítésre szoktam picit engedni rajta, mert annyira kényelmes, hogy nem kell kimennem a konyhába csészét melengetni, de  akkor majd leszokok róla.

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #5856 Írta: blaze
[answer author=paljoc link=topic=43.msg23016#msg23016 msg=23016][/answer]
jobb a fejből.  húzd feljebb a kazánnyomást és tudsz elég vízzel csapolni, melegíteni :)  :lefety:

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.720 másodperc