KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
7 éve 2 hónapja #7939 Írta: csabi710
csabi710 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Egy siemens surpresso s20-hoz kérnék segítséget.
Bekapcsolás után lefut a KPE teszt, majd elkezdi melegíteni a vizet, de a kazán hideg marad. A 220-at negkapja, de mintha áramerősség nem lenne. Direktben 220 V-al simán melegszik a kazán, tehát az jó. A hideget is érzékeli, mert melegíteni akarja a vizet.
Mi lehet a gondja?

Köszi előre is a segítséget!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja #7940 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

natloz írta: Szia!
Az a baj, hogy túl sokat még nem foglalkoztam ezzel a gép fajtával. De ha jól gondolom be van állítva egy érték (ml-be) ami a vízkőtelenítés után átöblítésre szántak. Ennek a mennyiségnek át kell folyni, hogy végezzen a folyamattal. Szerintem nem átverted, hanem pont akkor ott érte el a végét a vízmennyiség. De majd secondbolt megerősít vagy megcáfol ebben ha hozzászól ő is.

talea írta: Szia köszönöm a hozzászólást.Ezt amit írtál nem lehet elő hívni hogy megnézzem?Mondjuk ami érdekes végig megy a vízkőtelenítés utánna szokta kérni vegyem ki a tartályt és tegyek bele tiszta vizet most nem egyből átvált öblítésre de a vizkő oldós vízzel öblítene?Megoldottam közben becsaptam mikor átváltott öblítésre magától elzártam a csapot.Kivettem a tartályt megpucoltam raktam bele 0.5 l vizet kb vissza raktam majd kinyitottam elkezdte az öblítést megint 20 mp és most kérte a tiszta vizet és végre befejezte a folyamatot 2 órán keresztűl öblített tegnap.Ma ilyen módon sikerűl.Én még az érzékelőre gondoltam ami a tartály szintjét nézi de ott a tartály mögött nem láttam érzékelőt.Honnan tudja meddig van a tartály.


Sziasztok!

A Talea Touch egy folyamatjelző csíkon keresztül mutatja a vízkőtelenítés és az öblítés állapotát. Ha a melléklet szerint hajtod végre, akkor jónak kell lennie. Ha kevés az impulzus a turbina akadása vagy dugulása miatt, akkor előfordulhat a sok vízzel való átöblítés. Ha áll a csík, akkor nincs impulzus. A gépet kikapcsolni nem szabad.
A vízszintet egy kapacitív szenzor érzékeli, az csak az oldalsó borítás levétele után lesz látható a belső oldalon.

Talea_Touch_vzktelents.jpg melléklet nem található


"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja #7941 Írta: talea
talea válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszönöm szakik a hozzá szólásokat.

Ami a megszokott folyamattól most eltért a képen a 9 és 10 kimaradt és magától öblíteni kezdett a vízkőtelenítővel kb 20 liter ment át kb 2 órát hagytam.Ma is ügyanezt akarta csak most mikor öblitésre váltott elzártam a csapot kivettem a tartályt és kevesebb vizet tettem bele ekkor 20 mp után már kérte a rendes menetrendszerint a tiszta vizet pár perc és végzett is.Működésében semmi gond.Kávé is ok. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja - 7 éve 2 hónapja #7942 Írta: tabányi
tabányi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Biztos hogy nem hídeg a csésze mert van h müanyagba tölti a kávét van h rendes porcelánba, amugy szobahőmérsékeleten vannak tárolva.(philips hd8651/09)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja #7943 Írta: DTomi
DTomi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

tabányi írta: Biztos hogy nem hídeg a csésze mert van h müanyagba tölti a kávét van h rendes porcelánba, amugy szobahőmérsékeleten vannak tárolva.(philips hd8651/09)


Háát szerintem a szobahőmérséklet hidegnek számít. Szerintem. De a profik jobban meg tudják mondani. Nem véletlen hogy van csészemelegítő a gépeken. Illetve olvastam barista írásokat hogy melegítsük fel a csészét a kávéfőzés előtt ha hideg. Nézd meg ezt az oldalt hátha találsz erre is tippet. www.eszpresszo.com/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja #7944 Írta: OPisti23
OPisti23 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

secondbolt írta:

OPisti23 írta: ... Alábbi gépek közül melyiket válasszam?
Delonghi Magnifica S ECAM 22.110.B vagy KRUPS EA815570 vagy Krups FA EA82F810ESP Lattespress ...!

Szia!
Nálam az EA8155-ös Krups a nyerő!

Köszönöm a választ, meg is lett rendelve bdown :smilie:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.741 másodperc