KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
7 éve 9 hónapja #7519 Írta: andrás-ferenc.buzder-lantos
andrás-ferenc.buzder-lantos válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Kedves Fórumozók!
A segítségetek szeretném kérni. Kaptam egy ismerősömtől egy Rowenta ES6910PE típusú kávéfőzőt, és valamiért maga alá engedi a vizet. Amikor üresen (csak vízzel) áram alá tettem, akkor kiírta, hogy tisztítás szükséges, utána pedig amikor tesztelésképp lefőzettem vele egy adag vizet, szépen lehozta. Úgy kaptam meg, hogy tudtam, hogy hibás, ezért még egyszer nekifutottam, és megint szépen lefőzte a vizet. Tegnap vettem bele szemes kávét, majd azzal is kipróbáltam. Az első főzésnél szépen ledarálta, majd lefőzte, viszont mikor több vízzel szerettem volna lefőzetni a 2. adagot (valamint a kávédarálójánál állítottam gyengébb fokozatra), akkor már a pohárba nem jött semmi. Ledarálta a kávét, bele is tetet a zaccot a szemetestartályba, illetve a víz is fogyott a tartályból, viszont amikor kattant, hogy elkészült a kávé, akkor elkezdett folyni a víz, illetve az enyhén kávés víz a kávéfőző alól. Olyan, mintha nem engedte volna át a vizet a kávén, hanem valahol előtte elfolyt volna.
Esetleg valaki találkozott már ilyennel? Szétszedni még nem volt szerencsém, de úgy gondolom, hogy vagy valahol a tömítés, vagy valamelyik cső repedhetett meg. Azért nem foglalkoztak vele ismerősömék, mert azt mondta, hogy drága a szerviz, én meg szeretek odahaza barkácsolni és úgy gondoltam, hogy ha nem sikerül megcsinálni, akkor se történik semmi.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 9 hónapja - 7 éve 9 hónapja #7520 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!

Leveszed a babkávétartályt és a víztartályt, kiveszed a zaccfiókot, a tisztítólapot és a csepptálcát. Leveszed a tetőt majd a borításokat (eleje, oldala). Valahogy így kellene:

Ha eddig megvagy, akkor tedd vissza a tisztítólapot, támaszd ki a zaccfiók mikrókat a bal felső sarokban, tedd rá a víztartályt kikötve a géphez. Elindítod a főzés(eke)t, és megfigyeled hogy hol folyik a víz.
Ha a kidobódugattyú száránál folyik el a víz (elöl középen folyik ki a kazán alatt), akkor itt egy másik video annak a karmantyúnak a cseréjéről:

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 9 hónapja #7521 Írta: Fox
Fox válaszolt a következő témában: Saeco Xsmall HD 8645 dugulás
Sziasztok. Több mint egy éve vásároltam egy új Saeco Xsmall HD 8645 kávéfőzőt, amit rendszeresen vízkőmentesítettem. Az idő múlásával azonban egyre nehezebben végezte el a be/kikapcsolás tisztítási fázisait, és a kávé is egyre gyengébb sugárban folyt ki. Aztán annyira elfajult a dolog, hogy több esetben a kompresszor erőlködését követően, kávé kiengedése nélkül kidobta a ledarált kávét, majd hibát jelzett. Ilyenkor segített, ha forró vizet engedtem ki mindaddig, amíg a levegő kifújása megszűnt, és csak forró víz távozott. Ezután már – ha nehezen is – de kifolyt a kávé. Azóta ez a módszer sem segít. Tegnapelőtt végrehajtottam 5 vízkőmentesítést ecettel úgy, hogy a köztes vízkőmentesítések öblítési ciklusát is ecettel végeztem el. Ezzel sem sikerült a problémát elhárítani. A gőzölő csőből szemmel láthatóan teljesen tiszta ecet távozott, és a kiáramló víz sebessége nem utalt dugulásra azon a csőszakaszon. A kifolyócsövön azonban továbbra is dugulás volt tapasztalható. Némi gondolkodás után az a sejtésem támadt, hogy a vízkő mentesítési ciklus során egyedül a kávékifolyó csőszakasz nem kerül tisztításra, mivel azon keresztül nem távozik folyadék. Ezért tegnap tiszta ecettel csak be és kikapcsolásokat végeztem a tartály kiürüléséig. Folydogált is a kávékieresztő csőből a forró ecet. Ezután öblítési céllal tiszta vízzel szerettem volna néhány be- és kikapcsolást végezni, de rögtön eldugult. Mostanra már az öblítő a fázis sem fut le, a kompresszor erőlködik egy jó darabig, aztán hibaüzenet kíséretében leáll. Van valami módszer ennek a házilagos javítására? Esetleg próbáljam meg levenni a központi egység alatt lévő kávékieresztő csőcsonkot, és hajlékony dróttal próbáljam meg kitisztítani? Előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 9 hónapja #7522 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Saeco Xsmall HD 8645 dugulás

Fox írta: Sziasztok. Több mint egy éve vásároltam egy új Saeco Xsmall HD 8645 kávéfőzőt, amit rendszeresen vízkőmentesítettem........
Tegnapelőtt végrehajtottam 5 vízkőmentesítést ecettel úgy, hogy a köztes vízkőmentesítések öblítési ciklusát is ecettel végeztem el............
Ezért tegnap tiszta ecettel csak be és kikapcsolásokat végeztem a tartály kiürüléséig. Folydogált is a kávékieresztő csőből a forró ecet. Ezután öblítési céllal tiszta vízzel szerettem volna néhány be- és kikapcsolást végezni, de rögtön eldugult. Mostanra már az öblítő a fázis sem fut le, a kompresszor erőlködik egy jó darabig, aztán hibaüzenet kíséretében leáll. Van valami módszer ennek a házilagos javítására? Esetleg próbáljam meg levenni a központi egység alatt lévő kávékieresztő csőcsonkot, és hajlékony dróttal próbáljam meg kitisztítani? Előre is köszönöm.


Szia!

Adtál a szerviznek egy kis munkát!
Az ecetezés kifejezetten tiltva van!!!!

Xsmall.jpg melléklet nem található


"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 9 hónapja #7523 Írta: Fox
Fox válaszolt a következő témában: Saeco Xsmall HD 8645 dugulás
Szia. Ecetezésre az előző időszak vízkőmentesítéseinek hatékonytalansága miatt fanyalodtam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 9 hónapja - 7 éve 9 hónapja #7524 Írta: Fox
Fox válaszolt a következő témában: Saeco Xsmall HD 8645 dugulás
Ezen a videón látszik, hogy van egy szelep a csőcsonkban. 8:30-nál veszi ki a készülékből. Nekem a rugós részt sikerült eltávolítanom, de a másik felét nem. Egyébként a másik fele előzőleg mintha fel lett volna feszülve. Egy fa fogpiszkáló segítségével tudtam megszüntetni a feszülést. De kivenni nem tudom. Lehet, hogy ez okozta az elzáródást?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.532 másodperc