KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Otthoni kávépörkölés

Több
11 éve 4 hónapja #85 Írta: amadea
amadea válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=paljoc link=topic=385.msg42555#msg42555 msg=42555][/answer]
Az apricot illusion és a többi blendjeidet hány féle kávéból kevered? Egyáltalán van limit a blendek összetevőinek számában? Én úgy 3-4 félére saccolok.
Más. A pörkölő hőálló üvegdobját milyen gyakran mosod ki? A használati azt írja, hogy minden pörkölés után, de szerintem ez túlzás és nagyon macerás is. Csak a pernyét szórom ki minden 2. pörkölés után.

Vibiemme Junior Hx, La Pavoni Europiccola (1976), Ponte Vecchio Export, Mahlkönig Vario, Gene Coffee Roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #86 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=amadea link=topic=385.msg42647#msg42647 msg=42647][/answer]
4 féle.
Az üveghengert sosem mostam el, az tök tiszta. Viszont épp ma szétszedtem /először/ a gépet, és igencsak ráfért egy takarítás.

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #87 Írta: amadea
amadea válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=paljoc link=topic=385.msg42650#msg42650 msg=42650][/answer]
Köszi a képeket. Mióta használod a gépet?
Kiporszívóztad vagy ecsettel sepregetted ki? Miért most szedted szét? Volt valami jele, hogy belül ráfér a takarítás?
A használati azt írja, hogy az üveghenger olajos lehet a kávétól. Szerintem egyszerűbb papírtörlővel áttörölgetni.

Vibiemme Junior Hx, La Pavoni Europiccola (1976), Ponte Vecchio Export, Mahlkönig Vario, Gene Coffee Roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #88 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=amadea link=topic=385.msg42652#msg42652 msg=42652][/answer]
Az attól függ, milyenre pörkölsz. Nálam nem lesz olajos! ;)
A befúvó ventilátor /jobb alsó sarok/ kezdett hangoskodni, kiépítettem, de az pont nem szedhető szét. Azért befújkáltam a csapágya környékét ahogy tudtam egy kis WD40-nel. Halkabb lett, de lehet hogy majd cserélni kell. Egy nagyon erős porszívóval meg ecsettel tisztítottam ki, illetve a felső részből kiszedtem a kezelő elektronikát és elmostam.

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #89 Írta: amadea
amadea válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=paljoc link=topic=385.msg42653#msg42653 msg=42653][/answer]
Mindig közepesre pörkölök, az első crack után kezdem a hűtést. Nem kifejezetten olajos, de nem is csontszáraz az üveghenger. (Ma a vendégeinknek nagyon ízlett, adtam is ajándékba, így újra pörköltem. Ma jó idő volt, a szabadban lement 4-5 kör.)
Van még rá garanciád vagy hogyan szerzel alkatrészt ha muszáj lesz?

Vibiemme Junior Hx, La Pavoni Europiccola (1976), Ponte Vecchio Export, Mahlkönig Vario, Gene Coffee Roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #90 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=amadea link=topic=385.msg42654#msg42654 msg=42654][/answer]
Nincs már, két vagy három éve vettem az Expolygonnál, nem emlékszem de ilyen november-december tájékán volt.
Igen, egy 4-5 kört simán lehet vele egymás után. Az egy kicsit nagyobb géppel egy kör lenne. A helyét már ki is találtam, hogy hol lesz.  ;D

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.158 másodperc