KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Otthoni kávépörkölés

Több
12 éve 3 napja #25 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=thirdcrack link=topic=385.msg38485#msg38485 msg=38485][/answer]
Teljesen egyet értek veled abban, hogy a legjobb mód a naked PF csapolások vizsgálata, ott aztán minden látható a kávé kioldódása közben, ha hibát vétettél ott szembesülsz vele.

ez a buborék pukkanás-rángás paljoc elmélet szerintem helytálló lehet, van benne ráció ahogy szokás mondani :)

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 napja #26 Írta: thirdcrack
thirdcrack válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
Sziasztok!

Gene-kérdés:

A teszteken is írták a Gene-ről, hogy túl a remek koncepción (pörkölés), a gyenge hűtésen kívül még relatív zajossága, ami negatívumként említést érdemel. Valakinek sikerült már meghallani pörkölés közben a 2. reccsenést (a hottoposok most ne kérkedjenek :-)). Állítólag vannak emberek, akik hallani vélik. Mi a tapasztalat?

Üdv!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 napja #27 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=thirdcrack link=topic=385.msg38523#msg38523 msg=38523][/answer]
paljoc majd megmondja a tutit, mert ő használ rendszeresen Gene-t.
én egyszer próbáltam egyet, de szabad téren (kertben), ott még az első reccsenést sem hallottam meg, pedig a gép maga nem túl hangos.

tehát a recsegést egész biztosan nem a gép zaja tompítja le, hiszen az iRoast sokkal hangosabb (kb mint egy hajszárító), mégis meghallod a második recsegést.

én más okra gyanakszom: az iRoast-nál is volt már olyan, hogy nagyon hideg volt a garázsban és valószínűleg nem tudott a gép elég forró levegőt előállítani. ilyenkor jártam úgy, hogy az első recsegést is csak hevenyészve lehetett hallani, a másodikat pedig egyáltalán nem.
a kávészemek "ki voltak reccsenve", de az egész folyamat nem lehetett elég intenzív ahhoz, hogy audiális visszajelzést (recsegés) is kapjunk.

szóval én inkább hőátadási problémát látok a dologban.

jó teszt lenne összehasonlítani ugyanazt a babot egy ipari gépen és több kis pörkölőn pörkölve egy adott pontig, mondjuk az első reccs végéig. az a tippem, hogy a Genével pörkölt babok lennének a legsötétebbek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 napja - 12 éve 1 napja #28 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=thirdcrack link=topic=385.msg38523#msg38523 msg=38523][/answer]
Én hallom mindkettőt, babtól függ az intenzitás. A Genén jelenlegi körülmények között, kint a garázsban kb. a 12-13 perc környékén jön az első és tart a 14-15 percig blendtől függően, ahogy kipattog a 3-4 féle fajta. A második reccs 16-17 között jön, éles apró pattogás formájában.
Lehet hagyni pattogni akár 30-40 mp-et is nyugodtan, nem lesz olajban tucsogás, nem ég szénné.

De te nem a harmadik reccsenést várod mindhiába?? ::rohog:: ;)

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 napja #29 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=SiD link=topic=385.msg38526#msg38526 msg=38526][/answer]
Ha jól emlékszem, nem nagyon mertétek Lalival adni neki a hőt, mert ijesztő értéket kell rajta állítani az i-Roasthoz képest pl.
Én jelenleg 235-245 fok közötti KIJELZŐ SZERINTI értékekkel pörkölök. Hogy a bab ilyenkor mennyire hevül, arról gőzöm sincs...de pattog, ha nem is túl hangosan.

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 napja #30 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=paljoc link=topic=385.msg38528#msg38528 msg=38528][/answer]
jaja, most már emlékszem, tényleg az lehetett, hogy megijedtünk a nagy számoktól és nem fűtöttünk rá eléggé.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.119 másodperc