KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Otthoni kávépörkölés

Több
12 éve 1 hete #19 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=paljoc link=topic=385.msg38290#msg38290 msg=38290][/answer]
mondjuk úgy, hogy pontatlanul fogalmaztam, illetve hiányosan.
a lényeg, hogy ha alacsonyabb hőmérsékleten lépsz be az első reccsbe (195-200°C) körül, akkor a második reccsbe is alacsonyabb hőfokon fogsz belemenni.
ha nem "fékezel", akkor könnyen lehet, hogy már 215°C körül mész bele az első reccsbe és még onnan növekszik tovább a hőmérséklet, na ilyenkor jönnek a kráterek a második reccsnél.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #20 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=SiD link=topic=385.msg38291#msg38291 msg=38291][/answer]
Na ezt ki kell kiserleteznem mert a Gene nem ezekkel a hofok értékekkel működik helyesen, de akkor majd a kitapasztalt értékekhez képest próbálom így módosítani.
A Kenyaval mindenképp szeretnek egy ilyen jellegű porit elkapni.
Amúgy a szokott módon nincsenek kráterek, de ez az extra sotet dolog most nem hagy nyugodni. :)

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete - 12 éve 1 hete #21 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=SiD link=topic=385.msg38288#msg38288 msg=38288][/answer]
Szeretem ezeket a "általánosságban nem jó" porkoleseket!  ;)
A 20 perc feletti porkolesu ominózus Kenya hihetetlenül finom lett.
Egyáltalán nem vált kárára hogy nem sikerült olajosra porizni.
Maga az alapanyag is valószínűleg nagyon jó mondjuk.
Szerint próbáld ki ezt a "stílust", a szokott módon elmész első reccsig, végigvarod,
majd picit lejjebb mész a hővel, elnyújtod a második pattogasig az időt.
Lehet hogy nem jó a módszer, de ez a Kenya marha jó lett így.  >:D

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 napja #22 Írta: thirdcrack
thirdcrack válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés

[answer author=Cézé link=topic=385.msg38180#msg38180 msg=38180][/answer]
a vágott fenekű szűrőben (naked PF) nem látod ezt a táncolást, csak normál kifolyós esetben, ott is csak egyszemélyesnél.
ott jön elő a buborék pukkadás amiről paljoc ír, és ott van emiatt a megállás, indulás, szaggatás effektus amire céloz.


Most vettem észre ezt a topicot.

Blaze! Eddig azt hallottam, hogy a skalpolt szűrőtartó (nem szűrő  ::)) az a legegyszerűbb diagnosztikai cucc a lefolyás kontrolljához. Hogy lehet az, hogy a topicindítóban leírt gebasz, az pont a kifolyósnál figyelhető meg. Ha látod a szűrőt, akkor mindent látsz, nem?

Amúgy baromi kíváncsi lennék rá, h Paljoc már tisztázta-e a anomáliát.

Pörköl itt még valaki rajtam kívül????

Üdv!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 napja #23 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=thirdcrack link=topic=385.msg38482#msg38482 msg=38482][/answer]
[glow=red,2,300]Most vettem észre ezt a topicot.[/glow]

heh. vicces pasas vagy!  most vetted észre, ja!   ahhoz képest, hogy előző nickeden már írtál ide... ja:)
a szűrős poént már ellőtted, még egy moderátor is írhat rosszul valamit tudod  ::rohog::

paljoc is pörköl, SiD is, amadea és sandra is kezdetleges módszerrel, illetve luigi is.
a teljesség igénye nélkül a lista... ha valaki kimaradt, nézzétek el egy szenilis öregembernek  kukk:)  ::poke

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 napja - 12 éve 3 napja #24 Írta: thirdcrack
thirdcrack válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
Nem poén volt. Amúgy én is tök öreg vagyok :-))). Meg feledékeny is. Csak k jól tartom magam. Tényleg érdekelne, mit gondolsz a kérdésről. Komolyan.

A

"Pörköl itt még valaki rajtam kívül?"

költői kérdésfeltevés volt. Tudom szokatlan tőlem :-). Igen, róluk én is tudok (legalább 3 Hottop és uennyi Gene, meg gondolom jónéhány fluid bed/popcorn-pattogtató is dolgozik a tagoknál. Tűzhelye/fűtése meg majd mindenkinek van....

Szia

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.468 másodperc