KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Otthoni kávépörkölés

Több
12 éve 2 hete #13 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
Kis pörigéppel el tudott valaki menni úgy az olaszos-olajos-fekete pöriig, hogy nem pattantak-repedtek meg jobban a babok, mint egy világos verziónál, ill. nem lettek kráteres hibák? Csak egyszerűen fekete, olajban fürdő lett, szép, ép szemekkel...?

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #14 Írta: admin
admin válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=Cézé link=topic=385.msg38218#msg38218 msg=38218][/answer]
Mivel végigolvastam, és az utolsó hozzászólásod után írtam.
Nem is értem, hogy mi ez a privát üzenet csata köztetek, de komolyan unom. Megint sikerült egy topikot összerondítani.

Szerintem menj át az index fórumra, ott nincs moderáció és kedvedre kötözködhetsz, és irkálhatsz bármit.

A helyedben azon elgondolkodnék, hogy a megjelenésed előtt nem volt ilyen probléma, vagyis a hiba valószínűleg a te készülékedben van.

Ezek után kérlek ne sms-ezz vagy hívj fölöslegesen. Köszi!


Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #15 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
Én eddig csak külön pörköltem robit, de az volt a tapasztalat, hogy a külseje gyorsabban pörkölődik, mégis magasabb hőmérsékleten recseg, mint a legtöbb arabica.

Azt hiszem, robusztát jól lepörkölni nem is olyan könnyű dolog.

A kráterekkel kapcsolatban:
Ha alacsonyabb hőfokon lépsz be a második reccsbe, akkor nincs kráteresedés.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #16 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=SiD link=topic=385.msg38226#msg38226 msg=38226][/answer]
Megpróbáltam lepörkölni a Kapuczinerhez hasonló sötét olajos Kenyát úgy, hogy szép maradjon, a babok ne kráteresedjenek, nem robbanjanak szét.
Nem sikerült...
Az első reccs után visszavettem a hőből és úgy akartam elnyújtottan pörkölni, ami olyannyira sikerült, hogy 23 percig ment a gép, a babok ugyan nem sérültek, de olajos kiválás nem látszik rajtuk még most sem. 235-ről 220-ra tekertem vissza a hőmérsékletet.
Nagyon függ a fajtától hogy mennyire lehet neki "adni", a Kenya ezek szerint jól bírja a hőt.

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #17 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=paljoc link=topic=385.msg38287#msg38287 msg=38287][/answer]
Sajnos nem ismerem a Gene-t, de amit csináltál az általánosságban nem jó.
Helyesen úgy kéne csinálni, hogy az első reccs előtt picivel lejjebb venni a fűtést és így szaladni bele az első reccsbe, majd amikor már benne vagyunk (már intenzív a recsegés), akkor felnyomni maxra és így menni bele a második reccsbe.
Ha ügyesen csináljuk, akkor marad idő a két recsegés között, nem mosódik egybe.

Lehet, hogy már az is jobb lett volna, ha hagyod lineárisan melegedni. Nem biztos, hogy kráteresedik. Nem minden fajta hajlamos rá.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #18 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=SiD link=topic=385.msg38288#msg38288 msg=38288][/answer]
Az előbb meg azt írtad hogy alacsonyabb hőfokon lépjek a második reccsbe.
Az úgy nem megy ha maximumra tolom. Olvasd csak el az előző két hozzászólásod,
mert nekem uti egymást a kettő, vagy csak nem jól értelmezem ...?

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.247 másodperc