KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

SiD Eszpresszó Garázs

Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #811 Írta: cyberelectronics
cyberelectronics válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs

Gaggia Classic + Bottomless PF + VST RDGL 15g + Silvia V3 Steam Wand + PID Espressuino, Pressure Sensor, Volumetric Sensor, Preheat Coil, Manometer, Hario Mini Stepless, Tamper inox 58mm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #812 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs

cyberelectronics írta: Itt egy picit rövid, preinfúziós test shot is (3 napos Columbia)

Pofás!
DE darálj finomabbra, vagy emelj az adagon (dosage), mert túl gyors volt a kioldódás! kukk:)

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #813 Írta: cyberelectronics
cyberelectronics válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Okés, itt meg már túl finom lett, igaz csökkentettem a nyomáson is.
A videoban maradt a 8 perces Előmelegités, Preinfúzió, majd a 25mp extrakció Auto Modeban (csak be kell kapcsolni a gépet, viszont igy elmarad a fej öblitése). A szivattyú elinditásakor a PID értéke automatikusan megváltozik, gyorsabb fűtésre, igy egy idő után a hőmérséklet újra visszaáll az eredeti értékre. Viszont a viz hőmérsékletét még mindig nem tudom pontosan mennyi, mivel egy aluminium fal választ el tőle, amely lassabban hűl mint ahogy a viz cserélődik a bojlerben.
Ehhez átkellene fúrni a bojlert, viszont az üveg búrájú termisztort nem tudom milyen anyaggal lehetne szigetelni, egy lyukas csavar végéhez, ami nem lenne káros az egészségre.
Néha a nyomásérzékelő, túl nagy értékeket küld vissza, egyenlőre nem tudom miért, talán van egy kis levegő a csőben, passz, pedig már 3 mért értéket is átlagolok.

Gaggia Classic + Bottomless PF + VST RDGL 15g + Silvia V3 Steam Wand + PID Espressuino, Pressure Sensor, Volumetric Sensor, Preheat Coil, Manometer, Hario Mini Stepless, Tamper inox 58mm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #814 Írta: cyberelectronics
cyberelectronics válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Lenne egy uj szoft verzió, vizkőtelenités funkcióval.
Amit tud, hogy automatikusan, a vizhőmérséklet beáll egy bizonyos fokra, pl.40, majd manuálisan vagy automatikusan (mondjuk 10 perc időzités után) lehet a szivattyút inditani.
A kérdés az, hogy mekkora az optimális hőfok, amelyen ajánlott vizkőteleniteni és meddig érdemes, állni hagyni a vizkőtelenitőt a bojlerban (mikor fejti ki a hatását)?
Köszi!

Gaggia Classic + Bottomless PF + VST RDGL 15g + Silvia V3 Steam Wand + PID Espressuino, Pressure Sensor, Volumetric Sensor, Preheat Coil, Manometer, Hario Mini Stepless, Tamper inox 58mm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #815 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs

cyberelectronics írta: Okés, itt meg már túl finom lett, igaz csökkentettem a nyomáson is.
A videoban maradt a 8 perces Előmelegités, Preinfúzió, majd a 25mp extrakció Auto Modeban (csak be kell kapcsolni a gépet, viszont igy elmarad a fej öblitése). A szivattyú elinditásakor a PID értéke automatikusan megváltozik, gyorsabb fűtésre, igy egy idő után a hőmérséklet újra visszaáll az eredeti értékre. Viszont a viz hőmérsékletét még mindig nem tudom pontosan mennyi, mivel egy aluminium fal választ el tőle, amely lassabban hűl mint ahogy a viz cserélődik a bojlerben.
Ehhez átkellene fúrni a bojlert, viszont az üveg búrájú termisztort nem tudom milyen anyaggal lehetne szigetelni, egy lyukas csavar végéhez, ami nem lenne káros az egészségre.
Néha a nyomásérzékelő, túl nagy értékeket küld vissza, egyenlőre nem tudom miért, talán van egy kis levegő a csőben, passz, pedig már 3 mért értéket is átlagolok.


Nem ragasztják be az ilyeneket, de tény hogy a bojlert meg kellene fúrni.
Vagy egy a víztérbe belógó 'zsák' megy bele az érzékelő (ekkor énylegesen nincs benn, mert a zsák elválasztja), vagy egy speciális idommal lehet megoldani, illetve van ilyen előre gyártott érzékelő, ami belóghat a vízbe.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #816 Írta: cyberelectronics
cyberelectronics válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Köszi Monyesz, azt hiszem ezt a fúrást egyenlőre hanyagolom.

Gaggia Classic + Bottomless PF + VST RDGL 15g + Silvia V3 Steam Wand + PID Espressuino, Pressure Sensor, Volumetric Sensor, Preheat Coil, Manometer, Hario Mini Stepless, Tamper inox 58mm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.249 másodperc