KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

SiD Eszpresszó Garázs

Több
10 éve 7 hónapja #805 Írta: tothgr
tothgr válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
cyberelectronics:
Van kapcsolásod vagy kütyüd külön a daráló vezérlésére?
Végignyálaztam a magyar netet, de nem találtam megfelelő kapcsolást amivel programozható, digitális vezérlést tudnék beépíteni a kézi adagolós őrlőmbe.
A legtöbb helyen a programozható időrelé van, vagy az 555-ös időzítő áramkör.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #806 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs

cyberelectronics írta: Nem, nem nyit ki, mindvégig behúzva marad.
A preinfuzió után azonnal indul a szivattyú, full erővel.
Be lehet állitani, szoftból, hogy milyen sürün és mennyi időtartamra kapjon impulzust a szivattyú. A menüből csak az impulzusok számát lehet meghatározni (jelenleg 1 imp / mp). A videon csak 5-re állitottam , igy már csak a preinfuzió vége látható (amugy szépen csepeg végig).
Itt egy rövid bemutató video.


A preinfúzió után iktass be pár mp szünetet, hogy legyen ideje a kávépogácsának a vizet magába szívni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #807 Írta: cyberelectronics
cyberelectronics válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs

tothgr írta: cyberelectronics:
Van kapcsolásod vagy kütyüd külön a daráló vezérlésére?
Végignyálaztam a magyar netet, de nem találtam megfelelő kapcsolást amivel programozható, digitális vezérlést tudnék beépíteni a kézi adagolós őrlőmbe.
A legtöbb helyen a programozható időrelé van, vagy az 555-ös időzítő áramkör.


Külön nincs, csak beépitve.
Vannak spéci időzitők (pl. ZR3MF011 kijelző nélkül vagy ebay-en PID-hez hasonlitó Timer kütyük) viszont elég drágák.
Legolcsóbb az 555, de ennél jobb ha veszel egy olcsó Arduino panelt és egy SSR-t. A progi kb. 2 sor, még az "example" között is találsz hasonlót, Arduino-ban.

Gaggia Classic + Bottomless PF + VST RDGL 15g + Silvia V3 Steam Wand + PID Espressuino, Pressure Sensor, Volumetric Sensor, Preheat Coil, Manometer, Hario Mini Stepless, Tamper inox 58mm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #808 Írta: cyberelectronics
cyberelectronics válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs

Monyesz írta:
A preinfúzió után iktass be pár mp szünetet, hogy legyen ideje a kávépogácsának a vizet magába szívni.


Megvan. :)
Itt egy bácsi :) szerint , a vibrációs szivattyúknál, ha csak pár másodpercig mennek, a nyomás nem fogja elérni a 9bart, főleg ha rövid impulzusokkal kapcsolgatjuk.

Változtattam a preinfuzión egy kicsit.
A következőket lehet egyszerűen megadni a progiban:
- a szivattyú bekapcsolt időtartama (egy impulzusnál, ON idő)
- egy teljes ON-OFF ciklus (ON+OFF periódus) időtartama
- a preinfuzió után, hány ciklust várjon mig bekapcsolja a szivattyút max. erővel
- valamint megadható, hogy közvetlenül a preinfuzió után kapcsolja ki vagy tartsa behúzva a mágnesszelepet, legyen nyomás a szűrőben vagy sem.
- a felhasználó menüben továbbra is be lehet állitani a teljes ciklusok számát (ebbe a szünetet is be le kell számolni).
Jelenleg még csak tesztelem.

Egyébb változtatások:
Jelenleg nem tudom öbliteni a fejet preinfuzió nélkül, ha ez előzöleg be lett állitva.
Erre próbálom berakni, hogy a Start-Stop gomb hosszantartásával beinduljon egy külön 3 másodperces öblitési folyamat.

Más:
A feleségemnek, tegnap sikerült bekapcsolva felejtenie a gépet, kb. 5 óra hosszára. Még a Poemia-hoz van szokva, mely 10perc után automatikusan kikapcsol :) .
Ezért lesz benne egy Power Save Mode, mely egy megadott idő után automatikusan lekapcsolja a fűtést.

Gaggia Classic + Bottomless PF + VST RDGL 15g + Silvia V3 Steam Wand + PID Espressuino, Pressure Sensor, Volumetric Sensor, Preheat Coil, Manometer, Hario Mini Stepless, Tamper inox 58mm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #809 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
"Itt egy bácsi :) szerint, a vibrációs szivattyúknál, ha csak pár másodpercig mennek, a nyomás nem fogja elérni a 9bart, főleg ha rövid impulzusokkal kapcsolgatjuk."

Nem is kell elérnie a 9-10bart, ez a lényeg!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #810 Írta: cyberelectronics
cyberelectronics válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Itt egy video az új változtatásokkal.
Minden értéket külön meg lehet adni a progiban.

Gaggia Classic + Bottomless PF + VST RDGL 15g + Silvia V3 Steam Wand + PID Espressuino, Pressure Sensor, Volumetric Sensor, Preheat Coil, Manometer, Hario Mini Stepless, Tamper inox 58mm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.219 másodperc