KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

SiD Eszpresszó Garázs

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #799 Írta: cyberelectronics
cyberelectronics válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Köszi.
Az autóriasztó-gőz gond az én hibámból adódott. Mig nem forog a tej, nincs benne egy kis levegő, addig visit. Viszont ha lassan inditok a gőzzel, a csővel a tej tetején, akkor már alig hallatszik, majd gyorsan meg is szűnik ez a hang. Ezután már lehet max gőzzel nyomni.

Sikerült befejezni a mágnesszelep vezérlést is, most már, minden régebbi funkció, használható Gaggia Classic-on is (Preinfuzió, automatikus boiler feltöltés gőzmódban valamint viznyomásvezérlés szoftból, aminek itt már nem sok értelme van).
Progi és dokumentáció itt található.

Gaggia Classic + Bottomless PF + VST RDGL 15g + Silvia V3 Steam Wand + PID Espressuino, Pressure Sensor, Volumetric Sensor, Preheat Coil, Manometer, Hario Mini Stepless, Tamper inox 58mm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #800 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs

cyberelectronics írta: Köszi.
Az autóriasztó-gőz gond az én hibámból adódott. Mig nem forog a tej, nincs benne egy kis levegő, addig visit. Viszont ha lassan inditok a gőzzel, a csővel a tej tetején, akkor már alig hallatszik, majd gyorsan meg is szűnik ez a hang. Ezután már lehet max gőzzel nyomni.

Sikerült befejezni a mágnesszelep vezérlést is, most már, minden régebbi funkció, használható Gaggia Classic-on is (Preinfuzió, automatikus boiler feltöltés gőzmódban valamint viznyomásvezérlés szoftból, aminek itt már nem sok értelme van).
Progi és dokumentáció itt található.

Nagyon klassz, gratulálok !
Kiváncsi lennék mit tudnál kihozni a hőcserélős (HX) Grimac gépemből.
Legutóbb arra jutottunk SiD-del, hogy ezt nem érdemes PID-elni.
Azonban lehet Te mást mondanál :)

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #801 Írta: cyberelectronics
cyberelectronics válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Csak pár hónapja kávézgatok, igy nincs tapasztalatom ezeknek a gépeknek a terén. Én is csak azt tudom mondani, amit a neten olvasgattam, hogy sok értelme nincs a PID-nek, HX-eken. Néhány automatizálást valószinü el lehet rajtuk végezni, de igy lehet az egész, veszit a kávéfőzés varázsából.
Automata módot is csak a feleségem miatt tettem be, hogy megkönnyitsem vele a dolgát :) .

Gaggia Classic + Bottomless PF + VST RDGL 15g + Silvia V3 Steam Wand + PID Espressuino, Pressure Sensor, Volumetric Sensor, Preheat Coil, Manometer, Hario Mini Stepless, Tamper inox 58mm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #802 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs

cyberelectronics írta: Köszi.
Az autóriasztó-gőz gond az én hibámból adódott. Mig nem forog a tej, nincs benne egy kis levegő, addig visit. Viszont ha lassan inditok a gőzzel, a csővel a tej tetején, akkor már alig hallatszik, majd gyorsan meg is szűnik ez a hang. Ezután már lehet max gőzzel nyomni.

Sikerült befejezni a mágnesszelep vezérlést is, most már, minden régebbi funkció, használható Gaggia Classic-on is (Preinfuzió, automatikus boiler feltöltés gőzmódban valamint viznyomásvezérlés szoftból, aminek itt már nem sok értelme van).
Progi és dokumentáció itt található.


Tehát a preinfúziónál (azaz a végén) nem nyit a háromjáratú mágnesszelepe, nem engedi el a nyomást a csepptálca felé?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #803 Írta: cyberelectronics
cyberelectronics válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Nem, nem nyit ki, mindvégig behúzva marad.
A preinfuzió után azonnal indul a szivattyú, full erővel.
Be lehet állitani, szoftból, hogy milyen sürün és mennyi időtartamra kapjon impulzust a szivattyú. A menüből csak az impulzusok számát lehet meghatározni (jelenleg 1 imp / mp). A videon csak 5-re állitottam , igy már csak a preinfuzió vége látható (amugy szépen csepeg végig).
Itt egy rövid bemutató video.

Gaggia Classic + Bottomless PF + VST RDGL 15g + Silvia V3 Steam Wand + PID Espressuino, Pressure Sensor, Volumetric Sensor, Preheat Coil, Manometer, Hario Mini Stepless, Tamper inox 58mm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #804 Írta: cyberelectronics
cyberelectronics válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Következő video, hőmérséklet ingadozás, bekapcsolás után 8 perccel.
Off: Blaze, lehet jobb lenne áttenni ezeket egy külön topikba, SiD nem biztos, hogy szeretné hogy teleszemeteljük a topikját. Kösz.

Gaggia Classic + Bottomless PF + VST RDGL 15g + Silvia V3 Steam Wand + PID Espressuino, Pressure Sensor, Volumetric Sensor, Preheat Coil, Manometer, Hario Mini Stepless, Tamper inox 58mm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.224 másodperc