KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

SiD Eszpresszó Garázs

Több
10 éve 8 hónapja #787 Írta: cyberelectronics
cyberelectronics válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Sziasztok!

Örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra és hogy látom magyarországon is vannak kávéfőző tuning szeretők. Gondoltam, másokat is érdekelhet egy házilag elkészithető, arduino alapú, opensource PID vezérlő, kimondottan kávéfőzőkhöz. Talán vannak többen akik szeretik ezt a témát és tovább tudnák bőviteni. Nekem ami extrák eszembe jutottak, azokat beépitettem. Nem vagyok informatikus, igy a progi nem igazán rendezett.

Bővebb info a házi PID vezérlőről

Azt hiszem ez SiD topikja, ha bármilyen szabályzatot megsértettem, légyszi töröljétek a hozzászólást.

Üdv.
Csabi

Gaggia Classic + Bottomless PF + VST RDGL 15g + Silvia V3 Steam Wand + PID Espressuino, Pressure Sensor, Volumetric Sensor, Preheat Coil, Manometer, Hario Mini Stepless, Tamper inox 58mm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #788 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Welcome ! kukk:)

Nagyon klassz a cucc, és a weboldalad is!

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #789 Írta: cyberelectronics
cyberelectronics válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Köszi.
Idővel egy Gaggia Classic-ba szeretném majd begyömöszölni.
Az idén indult ez a kávé mánia, eddig nem is kávéztam.
Én ugy jártam, hogy előbb vásároltam, aztán olvasgattam. Feleségem régi kotyogója felrobbant, igy hirtelen felindulásból vettem egy Poemiat, ami némi tuning után elég jó kávét produkál, bár ezen a téren nincs viszonyitási alapom.

Gaggia Classic + Bottomless PF + VST RDGL 15g + Silvia V3 Steam Wand + PID Espressuino, Pressure Sensor, Volumetric Sensor, Preheat Coil, Manometer, Hario Mini Stepless, Tamper inox 58mm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #790 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Hali! Nagyon klassz, rendesen "kimaxoltad" a kis Saeco lehetőségeit! bdown

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #791 Írta: cyberelectronics
cyberelectronics válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Köszi.
Most töltöttem föl egy magyar leirást is, lehet akadnak majd akik kedvet kapnak hozzá.

Gaggia Classic + Bottomless PF + VST RDGL 15g + Silvia V3 Steam Wand + PID Espressuino, Pressure Sensor, Volumetric Sensor, Preheat Coil, Manometer, Hario Mini Stepless, Tamper inox 58mm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 8 hónapja #792 Írta: cyberelectronics
cyberelectronics válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Mától új funkcióval bővült a progi.
Daráló időzitőt raktam bele, melyet 1-40 másodperc között lehet beállitani ( 0,2 másodperc léptékkel). A daráló vezérlése, SSR-en keresztűl történik.
Mivel jelenleg, csak egy Hario Minim van, igy a tesztet egy késes darálóval tudtam csak megoldani.

Daráló teszt video

Gaggia Classic + Bottomless PF + VST RDGL 15g + Silvia V3 Steam Wand + PID Espressuino, Pressure Sensor, Volumetric Sensor, Preheat Coil, Manometer, Hario Mini Stepless, Tamper inox 58mm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.350 másodperc