KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

SiD Eszpresszó Garázs

Több
10 éve 10 hónapja #775 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs

Begi írta: Szia Monyesz!

Hát először is legurítok egy szilvapálinkát, hogy ne remegjen a kezemben a kiskancsó, aztán bekapcsolom a gépet. Hagyom felmelegedni /benyomott gőzölő gombbal term/ addig, amíg elkezd szépen világítani a zöld lámpa. Aláteszek egy kis poharat, megnyitom a csapot, belefolyatom a vizet. Elzárom, hagyom, hogy újra melegedjen kicsit, amíg megint kigyullad a zöld led. Megint megnyitom a csapot és hagyom, hogy a gőz rendesen veresse a poharat. Amikor úgy látszik, hogy víz már nem jön, akkor aláteszem a kancsót és megnyitom a gőzt, hogy egy nagyon enyhe kis szürcsölő hangot hallasson, ahogy a levegőt viszi magával a tejbe. A kancsót félrefordítom, és próbálom azt a nyomorult csövet úgy állítani, hogy a tejet pörgesse benne a gőz. /nem igazán sikerül/ Félidőnél feljebb emelem a kancsót, hogy már egyáltalán ne szürcsöljön, csak próbálom pörgetni a tejet. Aztán amikor már alig bírom fogni, akkor elzárom, a kancsót jól odave...ütögetem kicsit az asztalhoz, meglötykölöm kicsit, aztán egy ízeset káromkodok, hogy már megint nem olyan lett, mint kéne....
kb ennyi... :confused:


A pálinkáig jó! >:D
Az elején sokat pancsolsz (kétszeri víz kiengedés).
Aztán a Babyn szokásos eljárás nem ez, és szerintem az Evon is azt kellene megpróbálni. Ugyanis a felfűtéskor nagy gőzzel indít a gaggia, amit hamar kifúj elhasznál. Ezért meg kell találni azt a pontot, amikor még nem végzett a felfűtéssel, de már gőz jön (ilyenkor kell 1x kiengedni a vizes részt !), és csinálni a folyamatot.
Az első fázisban nincs pörgetés, csak a cső végét a tej szintje alá kell annyira engedni, hogy szörcsögve vigyen a tejbe levegőt (ezt max a tej mennyiségének duplázódásáig kell csinálni, és lehetőleg finoman tartva a szintet, hogy ne képződjenek nagy bubik). Fontos, hogy ne forrósodjon túl a tej, a kézzel ráfogva a gőzölő edényre, még fogni lehessen. Ez után jöhet a második fázis, a tejes edény alja közelébe lenyomva a csövet és kicsit elfordítva az edényt, hogy pörögjön benne a tej.
Olyan, hogy félidő, az nincs! Minden érzésre megy!

Próbálkozz ez alapján, és a pálinkát ne felejtsd el az elején! ::rohog::

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #776 Írta: Begi
Begi válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Uraim, köszönöm a válaszokat! Teljesen logikusan hangzik, amit írtatok, reggel ki fogom próbálni. Nem gondoltam volna, hogy ennyire nagy jelentősége van annak, hogy a fűtés melyik fázisában kezdem el a gőzölést. Azt én is észrevettem, hogy elég hamar kiadja magából a szuflát. Nyilván, amikor be van kapcsolva a fűtőszál, akkor hosszabban tud jobb minőségű gőzt produkálni. Azért a biztonság kedvéért a végén is bedobok egy szilvát. ::)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #777 Írta: wylli
wylli válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Üdvözlet mindenkinek!

Tanácsotokat szeretném kérni gép vásárlás ügyében. Olyan gép kellene, ami dual boiler-es, viszont nem egy batár nagy és nehéz dög! Sajna kicsi a konyha! Vannak elképzeléseim, de azért gondoltam megfuttatom a "szakik" között is. A kinézett darabok a Gaggia "gyerek ikre", valamint a Graef ES 90. Tudnátok-e esetleg más tippet adni, akár használtat is? A project-re kb. 100 darab Mátyást szánok.
Köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #778 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs

wylli írta: Üdvözlet mindenkinek!

Tanácsotokat szeretném kérni gép vásárlás ügyében. Olyan gép kellene, ami dual boiler-es, viszont nem egy batár nagy és nehéz dög! Sajna kicsi a konyha! Vannak elképzeléseim, de azért gondoltam megfuttatom a "szakik" között is. A kinézett darabok a Gaggia "gyerek ikre", valamint a Graef ES 90. Tudnátok-e esetleg más tippet adni, akár használtat is? A project-re kb. 100 darab Mátyást szánok.
Köszönöm!


Ennyiért nem kapsz mást - ha az egyáltalán belefér -, mint a Gaggia+Graef.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #779 Írta: Begi
Begi válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Sziasztok!

Íme, fent a cső, és az általatok javasolt technika ma reggel meghozta a teljes sikert. A tejhab állaga sodó-szerű, lassan folyó, homogén, szépen keveredik a kávéval, nem buborékos. A felszíne libazsír-szerűen fényes, csodásan rajzolható, egyszerűen tökéletes. Amivel jobb a műanyagnál, hogy szerintem jobb a gőzáram megvezetése, vékonyabb sugárban lövell ki, és sokkal jobban érezhető a kritikus szinteken, hogy hol kell megtartani a kancsót.
Öröm és bódottá....Most már csak azt kéne valahogy elérni, hogy a kávé kremája ne essen össze, amíg a elkészül a tejhab. ::tan::

Üdv: Begi
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #780 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
A megoldás az, hogy előkészíted az eszpresszót, gyakorlatilag a karba töltésig.
Megcsinálod a tejhabot és utána az eszpresszót, mindjárt a kapus csészébe persze.
A tejhab bírja, főleg ha mozgatod (lötyögteted) közben.

Nagygépeknél egy fázisban tudják ezt csinálni, a nagy hőcserélős gépek ezért vannak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.384 másodperc