KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

SiD Eszpresszó Garázs

Több
10 éve 11 hónapja #769 Írta: lajkosa
lajkosa válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Érdekességképp találtam egy durva kinézetű átalakítást is. Itt:
coffeegeek.com/forums/espresso/machinemods/467729
A csatolt képen látható az eredmény.
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #770 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs

Begi írta: Szia Lajkosa!

Igen, biztosan van még mit csiszolni a technikámon, csak elsőre csalódás volt az eredmény a korábbi kávéfőzőmhöz képest. Nem adtam még fel, naponta több adag tej megy le a lefolyón. Nekem 0,6l-es kancsóm van és ált. két személyre gőzölök, szóval ahogy írtad, keresem a lehetőségeket a cső lecserélésére. Gondolom ez házilag nem megoldható...


Írd le lécci, hogy csinálod a gőzölést?
A cső csak egy dolog...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #771 Írta: Begi
Begi válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Szia Monyesz!

Hát először is legurítok egy szilvapálinkát, hogy ne remegjen a kezemben a kiskancsó, aztán bekapcsolom a gépet. Hagyom felmelegedni /benyomott gőzölő gombbal term/ addig, amíg elkezd szépen világítani a zöld lámpa. Aláteszek egy kis poharat, megnyitom a csapot, belefolyatom a vizet. Elzárom, hagyom, hogy újra melegedjen kicsit, amíg megint kigyullad a zöld led. Megint megnyitom a csapot és hagyom, hogy a gőz rendesen veresse a poharat. Amikor úgy látszik, hogy víz már nem jön, akkor aláteszem a kancsót és megnyitom a gőzt, hogy egy nagyon enyhe kis szürcsölő hangot hallasson, ahogy a levegőt viszi magával a tejbe. A kancsót félrefordítom, és próbálom azt a nyomorult csövet úgy állítani, hogy a tejet pörgesse benne a gőz. /nem igazán sikerül/ Félidőnél feljebb emelem a kancsót, hogy már egyáltalán ne szürcsöljön, csak próbálom pörgetni a tejet. Aztán amikor már alig bírom fogni, akkor elzárom, a kancsót jól odave...ütögetem kicsit az asztalhoz, meglötykölöm kicsit, aztán egy ízeset káromkodok, hogy már megint nem olyan lett, mint kéne....
kb ennyi... :confused:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #772 Írta: Begi
Begi válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
::hmm::

Ez valóban radikális....bár nyilván sokkal jobban kézre esik, mint a gyári állapot

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #773 Írta: lajkosa
lajkosa válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Érdemes volt Monyesznek feltenni a kérdést. Ha jól értem amit írtál akkor legalább egy olyan mozzanatot találtam ahol egyszerűen tudsz többlet gőzteljesítményt nyerni. Ez pedig: ügyelj rá, hogy a gőzcső "ürítését" (amikor még vizes gőz jön) röviddel azeléőtt tedd meg, hogy indítod a gőzölést ÉS a gőzölés indítása pillanatod még a bekapcsolt fűtőszál mellett történjen meg. Ez fontos, mert így a gőzölés kezdetétől annak végéig megy a fűtőszál és ez nagyon kell, különben nincsen kellő ereje a gőznek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #774 Írta: lajkosa
lajkosa válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Ki kell tapasztalnod , hogy a gőz-állapot elérése hány másodperc fűtőszálüzem alatt érkezik el és ennek ismeretében kell "kicentizned" a kellő pillanatokat. Sajnos ez igényel némi próbálkozást, hiszen minél jobban a végső stádium előtt egy picivel indítod annál jobb a hatás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.270 másodperc