KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

SiD Eszpresszó Garázs

Több
10 éve 11 hónapja #763 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
nálam volt ilyen gép és annak is nedves volt a gőze, szerintem ez ilyen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #764 Írta: Begi
Begi válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Szia Sid!

Új vagyok ezen a fórumon, igazából egy kérdés miatt regisztráltam. Nemrég vettem egy használt Gaggia Evolution-t és finoman szólva sem vagyok kibékülve a gőzölő csövével. Az első dolgom volt, hogy leszedtem róla azt a vastag, szivarformájú műanyag csövet, de sajnos alatta is egy műanyag cső van, egy pici lukkal a végén. Sajnos nagyon nem olyan az eredmény ezzel a gőzőlőcsővel, amilyennek lennie kellene. A kérdésem az lenne, hogy van-e lehetőség kicserélni ezt a csövet egy fémcsőre, amivel remélhetőleg jobb eredményt lehet elérni?

Előre is köszönöm a válaszodat,
Üdv: Begi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #765 Írta: lajkosa
lajkosa válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
A jelenlegi gőzölő csővel is lehet jó eredményt elérni. Nekem a 0,33l űrtartalmú edénnyel egy csésze kapu-hoz való mennyiséget sikerült vele csinálni. Feltétel a sok gyakorlás a megfelelő technika (levegőbeviteli szakasz majd a keverési szakasz) megismerése után.
Nagyobb (két csésze kapu) edény valóban nehezebben fér el, ilyen esetre valóban érdemes utánanézni egy hosszabb gőzölő csővel való átalakításnak. Én is szereltem ilyet anno a Gaggia Baby D-re (A Rancilio Sylvia gőzcsöve volt az ha jól emlékszem) és remekül működött a 0,6-os kancsóval is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #766 Írta: Begi
Begi válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Szia Lajkosa!

Igen, biztosan van még mit csiszolni a technikámon, csak elsőre csalódás volt az eredmény a korábbi kávéfőzőmhöz képest. Nem adtam még fel, naponta több adag tej megy le a lefolyón. Nekem 0,6l-es kancsóm van és ált. két személyre gőzölök, szóval ahogy írtad, keresem a lehetőségeket a cső lecserélésére. Gondolom ez házilag nem megoldható...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #767 Írta: lajkosa
lajkosa válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Én nem szoktam szerelni, de a net-es infók alapján elboldogultam vele házilag anno. (egy youtube vid:http://www.youtube.com/watch?v=H5laAiLnxT0)
Nagy előrelépést jelent a nagy kancsóban való gőzöléshez. Akkoriban én is nagy kancsóban két adaghoz készítettem jellemzően. Megéri azt a pár ezer forintos alkatrészt amit be kell hozzá szerezni.
Én utána továbbléptem egy HX-es (hőcserélős) gépre. Amit - feltéve hogy van rá kb. 150 eFt keret - ajánlok, mert a párhuzamos kávékészítés és gőzölés mégiscsak egy értékes plussz funkció. Pláne ha gyakran jön össze egy nagyobb kávés társaság otthon.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 11 hónapja #768 Írta: Begi
Begi válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Köszi a linket! Megnéztem és nem tűnik vészesnek, ráadásul az enyém csak jobbra-balra mozog, emiatt nyilván valamivel egyszerűbb a szétszerelés. Azért első körben inkább egy hozzáértőt keresnék a műveletre, ha nem vállalja senki, akkor nekiállok magam. Ha elqú...rontom, akkor legalább lesz okom Asszonkánál leadni az igényt egy Rocket R58-ra. ::rohog::

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.197 másodperc