KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Luigi gépműhelye

Több
14 éve 11 hónapja #85 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
Kicsit pihentettem a gépet, mert itthonra ez túl nagy darab. A múlt héten elővettem, leporoltam, feltöltöttem a kazánt vízzel.
Próbáltam vele tejet gőzőlni, de sikertelenül. 6 lyukú gőzfúvóka, jó vastag lyukakkal. Hamar esik a nyomás és nincs elég erő ahhoz, hogy megforgassa a tejet a nagy edényben. Eredmény nagy buborékos tejHAB, nincs idő lefinomítani, gyorsan átmelegíti a kiáramló nagy mennyiségű gőz a tejet. Beszereztem hozzá egy négy lyukú kisebb átmérővel rendelkező fúvókát. Remélem szuper lesz, már melegszik a gép.  :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #86 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=Luigi link=topic=302.msg7417#msg7417 msg=7417][/answer]
Erre kiváncsi vagyok ! Változtat-e ez valamit a tejhab minőségén ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #87 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=Luigi link=topic=302.msg7417#msg7417 msg=7417][/answer]
Gratula a BAJNOK-nak!!! Rég örültem már így meg hírnek, mint mikor ezt olvastam!!! ;D ;D ;D

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #88 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=paljoc link=topic=302.msg7425#msg7425 msg=7425][/answer]
Köszi, de nem nyújtottam semmi extrát.  :-[

No, gőzöltem egyet LSM-val. Nem lesz rossz, de feljebb kell tekernem a nyomáskapcsolót, mert túl gyengén nyomja, és a vízhőfok sem volt elég.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #89 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=Luigi link=topic=302.msg7434#msg7434 msg=7434][/answer]
Már hogy ne nyújtottál volna! 1.Tudtál a versenyről. 2. Elindultál és 3. megnyerted! Ilyenből csak egy van az országban, akire mind a három igaz!!  ;)

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #90 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=Luigi link=topic=302.msg7434#msg7434 msg=7434][/answer]
Szuper lett, kiváló tejkrémet lehet vele készíteni. Kicsit odafigyelősebb, mint az újabb gépeken, de szerintem lehet még finomhangolni, és nem találtam annyira szűk keresztmetszetű lyukakkal ellátott fúvókát, mint amilyen szerintem kéne hozzá. Egy bajom van.

Megerősítést kérek. Mitől van az, hogy látszólag minden oké, oda tettem visza a kazánnyomást, ahová kéne. A lecsorgott kávé krémes, szépen és jól folyik a csészébe, utána esztétikailag is rendben van. Viszont hamar eloszlik a krém a tetejéről, olyan, mint ha amerikánót (vízre főzőm) készítenék. Magas a hőfok? Alacsonynak nem hinném, mert enyhén fortyogós. A krémen égés jeleit nem látok, viszont a kiütött zacc szerintem sötétebb színű, mint kéne. Az íze olyan fene tudja, mintha kicsit kesernyésebb lenne, mingt a Faemán.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.205 másodperc