KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Luigi gépműhelye

Több
15 éve 1 hónapja #49 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=Monyesz link=topic=302.msg4243#msg4243 msg=4243][/answer]
A kar meg fog menekülni, csak szűrőt teszek bele... de most az autómat kell nyalogatnom, mert ezzel járok munkába, enélkül meg nem tudok hazajönni éjszaka...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #50 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=Luigi link=topic=302.msg4226#msg4226 msg=4226][/answer]
Sajnos még nem tudtam sokat haladni, csúszik az összeszerelés projekt.  :(
Tegnap vagy két órán keresztül kapirgáltam ki a hőcserélőből és csavarjaiból a belekövült tömítéseket.
A következő projekt a csapokban ugyanez. Ha ezek megvannak, már gyorsan fog menni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #51 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=Luigi link=topic=302.msg4276#msg4276 msg=4276][/answer]
Na ez a munka xarabbik része ! :-\

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #52 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=Luigi link=topic=302.msg4276#msg4276 msg=4276][/answer]
jó lenne neked is egy kis Dremel-szerű multi-szerszám.
a vaterán van jó árban Einhell márkájú, de az Obi is árul sajátmárkásat belőle, az sem rossz, egy ismerősömnek olyan van.
szépen ki lehet vele csiszolni mindent a legapróbb zugból is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #53 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=SiD link=topic=302.msg4420#msg4420 msg=4420][/answer]
Hát ja, de most már mindegy.

A jó hír, hogy tegnap estére elfordítottam a bekapcsoló gombot. A pumpa szépen feltöltötte a tartályt és elkezdett melegedni a víz. Aztán amikor kezdte elérni a nyomást, szép lassan fújt ki a gőzkaron és a teavízcsapon keresztül. Hoppá, mondom, valami nem kóser. Lekapcs, és gondolkodik. Persze nagyon ráhúztam a kar oldalán lévő csavart és az kicsit benyomta a szelepet. Kicsit lazítottam, majd újra. És lám, nem fúj ki. Folytatjuk a melegítést.

Egészen addig, amíg kis srecegőú-fortyogó hang jöt hátulról. Sajnos a nyomáskapcsolóhoz menő rézcső lyukas. :-( Voltam ma expolygonnál és ott nem tudtak adni nekem csövet, csak roppantógyűrűt és azt is 6mm-est. Hajj, kezdődnek a gondok amik csak a működés alatt jönnek elő.

Másik, hogy amikor klattyintok egyet a csapológombon, valami fémesen zörög. Pedig nincs benne semmi, a szivattyú egy szinttel lejjebb van. Ezt annyira még nem vizsgáltam meg, mert a gyerkőc már aludt, nem akartam zajongani vele. Esetleg a 3 utas szelepre gondolok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 3 hete #54 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
Ma megint játszottam. A repedt csődarabot ideiglenesen megrövidítettem. Nagy öröm volt, hogy az 5 mm-es csőre jó a 6-osra való roppantógyűrű. Nyomáson volt kb. 1-1,5 órát, nem szivárog sehol, ki-be kapcsolgat.

A csapolásnál a zúgásra is sikerült rájönnöm, valószínűleg ki kell rendesen légteleníteni a hőcserélőt és a fejfűtő keringető csöveket. Ezt majd holnap, amikor a gyerkőc nem alszik, mert rendesen rezonál miközben kapja a nyomást. :-D

Aránylag hamar melegszik fel. Azt ugyan nem mértem, hogy hány perc a kezdő fűtés a megfelelő nyomás eléréséig, de 10 tuti. Utána 5-6 percenként kapcsol be 20 másodpercre. Gondolom a burkolat visszarakása majd ezt is kiritkítja, főleg, hogy a kazán környékén hővisszaverős, és a csészemelegítő is duplafalú.

Holnap alaposan átöblítem az egészet és remélem utána már megkávéztat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.177 másodperc