KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Luigi gépműhelye

Több
14 éve 2 hónapja #133 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
Képtelenség miatt:







Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #134 Írta: portafi
portafi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
Szia luigi!
Nyugodtan rákötheted mind a 3-at egy fázisra mert igy is csak 1180 Wattos teljesítményt kapsz.
Ha fordítva lenne akkor füstölne csak ell!

Mi keringteti a vizet a fejben?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #135 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=portafi link=topic=335.msg14884#msg14884 msg=14884][/answer]
Szia!

Biztos? Ez 220 Voltos fűtőegység, három fűtőszállal párhuzamosan kötve, és a gépen minden 220V-tal műkszik, semmi sem 380-as. Tehát ha az egy fázist ráteszem mind a 3 sarura én azt gondolom, hogy megkapja a 3500 Wattot. Persze nem vagyok nagy fizikus, elhiszem ha nem így van.

A fejben felül bejön a kazánból a meleg víz, alul visszamegy a hűvösebb, amolyan cirkulációs elven, mint a régebbi központi fűtéseknél. Elméletileg a LSM is valami ilyesmi, de az E61-nél jobban megoldott, és nagyobb helyen tud a víz keringeni a fejben. Nem véletlen a népszerűsége a mai napig. Biztos számít az a pár furat is a fejben, meg van benne egy bazi rézszelep is a képen a jobb oldalon látod a fej és a zárócsavar között.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #136 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
A pumpa olyan hülye kopogós nyiszatolós hangot ad ki magából. Tök véletlenszerűen. Hallottam már pár féle pumpahangot, de ilyet még nem. Csapágyas a motor?  ???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #137 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
Lassan kész. Már csak az oldalburkolat és a teteje van hátra.





Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #138 Írta: portafi
portafi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
Sajnos a 220 Volt miatt és mert nem merem rátolni az egy fázisra mind a 3500 Wattot

Ebből értettem félre és gondoltam a 380-ra.
A konnektor csak nem megfelelő érrintkezés következtében "füstöl" ell.
Inkább a kismegszakító megy le ha 20 A alatti.
Érthető, hogy nem merted mind rákötni mert azért a lakásban nem sűrűn van ilyen nagy, legfeljebb 16-os.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.201 másodperc