KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Luigi gépműhelye

Több
14 éve 4 hónapja #121 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=Luigi link=topic=335.msg13843#msg13843 msg=13843][/answer]
a bugyogós videón vízforralóból öntöttem lobogó vizet az edénybe és a koktélban volt két flakon expressz vízkőoldó is (foszforsav alapú cucc), ehhez öntöttem hozzá a kb 1dl sósavat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #122 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=Luigi link=topic=335.msg13843#msg13843 msg=13843][/answer]
Szia!
Azt esetleg nem próbáltad, hogy egy kábellel adsz a fűtőszálra feszültséget felmelegítve ezzel a fűtőszálat (kb 150 C fok), majd leveszed a róla a zsinórt, és hirtelen beleteszed a fűtőszálat hideg vízbe. A magas hőmérsékletkülönbség hatására valósággal megreped néhány fajtán a vízkő, és leesik a fűtőszálról. Nem mindegyiken, de néhány bevonatossal találkoztam, és azokról nagyon szépen lejött csak legyen kiszáradva a fűtőszálon a vízköves bevonat.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #123 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=secondbolt link=topic=335.msg13847#msg13847 msg=13847][/answer]
Ezt nem merem, nics kedvem kezet fogni a három fázissal!  ;D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #124 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
Tegnap összeraktam. Brümmög!  O0

Sajna 380 V csak kint van a garázsban, de ott atom a hideg, így a konyha sarkában 220 Volttal csak az egyik fűtőszálra tettem rá a sarukat. Szív a tartályból, működnek a szelepek, fűt. Nem tudtam nyomáspróba alá helyezni, mert el kellett jönnöm dolgozni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #125 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=Luigi link=topic=335.msg14776#msg14776 msg=14776][/answer]
Grat! Kíváncsi leszek, milyen lesz a Carimalihoz képest!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #126 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=SiD link=topic=335.msg14777#msg14777 msg=14777][/answer]
Ma volt időm kipróbálni sajna csak kb. 2 órám. Sajnos egy kicsit csöpög a fűtőszálnál a víz, nem tudom ráhúzni annyira, hogy tömítsen, mert a fűtőszál rögzítő fülek el vannak görbülve. Ezt nem tudom, hogy mivel kéne visszahajlítani, vagy egyáltalán menthető -e? Aztán még arra is kíváncsi leszek, hogy hol fog előbújni a víz amikor nyomás alá helyezem. :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.205 másodperc