KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
3 éve 3 hónapja - 3 éve 3 hónapja #9355 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Sevi írta: Üdvözlet Mindenkinek! Jura Impressa F70-es gép bekapcsolásra csak annyit reagál, hogy elkezdi megvilágítani a kifolyót, más semmi. A trafóból a 220 még eljut a a panelig. Melyik triacnak kellene kapcsolnia a gépet? Köszönöm, ha valaki tud segíteni!


Szia!

A trafóból nem jöhet ki 220 volt a panelhez! Primer feszültség 230V, szekunder feszültség 9V és 15,5V.
A kijelzőn milyen felirat látható? Vagy azon sincs semmi? Ellenőrizd le a szekunder oldali feszültségeket ha kijelzés sincs.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9356 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

zsuti67 írta: Üdv. Philips hd8829/09 kávégép hibajelenség: kávéfőzéskor a tejhabosító/forróvízadagoló fejből is folyik enyhén a víz, a kávét lefőzi rendesen. Zavaró, mert a tejhabosító fejet használjuk mindig és így belefolyik a csészébe a felesleges víz. Kicseréltük a forróvízadagolóra is, de abból is folyik a kávéfőzés alatt. A felesleges vízfolyás csak a kávéfőzés alatt tapasztaljuk. Válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm.Tisztelettel, zsuti67.


Szia!

Vízkövesedés vagy a szelepülés szilikongumijának berágódása miatt átereszt a mágnesszelep, azért csöpög a víz. A felső burkolat levétele után rögtön látható lesz a mágnesszelep. Tisztítani vagy cserélni kell. Csere esetén az Oetiker bilincsek is cserére szorulnak a mágnesszelepen.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9357 Írta: Sevi
Sevi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszönöm a segítséget, majd újra megnézem, de közben már szétszedtem, mert kitakarítom a központit. Csak még nem tudom mikor jutok oda időben :). Utána új próba, mert lehet bénáztam a bekapcsolással. Nem tudtam, hogy ez érintő kijelzős és a funkció választó gombot nyomkodtam eszetlenül. Tanulság: néha egy használati utasítást azért nem árt legalább futólag átszaladni!!! :) Addig is köszönöm!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9358 Írta: zsiga90
zsiga90 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Olyan problémám van a következő géppel Delonghi esam3000b, hogy amikor főzném a kávét, illetve amikor bekapcsolom a gépet, csak csöpög vagy még csöpögni se csöpög a víz. Szervízben is volt ugyan ezzel a hibával, de már nem garanciás, illetve a szerviz is megszűnik, azt mondták, hogy vízköves volt, de én rendszeresen vízkő oldoztam. Mikor megcsinálták egy hónapig jó volt, de megint ezt csinálja. Próbáltam már mindent, újra levízkő oldoztam de nem lett jó továbbra sem. Tudnátok segíteni? A választ előre is köszönöm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9359 Írta: Szépmezőszárnya
Szépmezőszárnya válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!

Túl finomra állított daráló le tudja fojtani a szivattyút. Ha ez nem, a felső hengerben lévő szelep alatt szokott szép vízkődugó keletkezni, ami részre az automatikus program nem terjed ki sajnos. Még a szivattyú is gyengélkedhet, de előtte az első kettőt kellene kizárni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
3 éve 3 hónapja #9360 Írta: Szépmezőszárnya
Szépmezőszárnya válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Picit figyelmetlen voltam: Az elsőt kizárja, hogy öblítésnél is nehezen jön víz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.763 másodperc