KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
5 éve 5 hónapja #8893 Írta: attila.kovács
attila.kovács válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Van egy pár éve használtan vásárolt, és folyamatosan karban tartott Saeco Odea Go automata kávéfőzőm. Most körülbelül háromnegyed évig nem használtam. Mielőtt eltettem, szervízben rendbe tetettem. Gondoltam jobb így, mert ha előveszem minden jól fog működni. Na hát ez nem jött össze.
Pár napja kezdtem el újból használni, de nagyon híg kávé jön le rajta. A kávépárna amit kidob a gép elég nagy szemcsés, amolyan french press őrlésű (de lehet még nagyobb is), a pogácsa is csak szétesik a jól összeállt helyett (képet csatolok a zaccról, hátha látszik milyen. Próbáltam állítani az őrlés finomságát, de gyárilag csak három állás van a gépen. A kávé adagolónál van az állító tekerője, és ha leveszem a kávé adagoló borítását akkor elvileg tudom tovább tekerni hogy durvább vagy finomabb legyen. Namost ezzel próbálkoznék, viszont a gyári három álláson túl nem tudom finomabbra állítani. Egyszerűen nem lehet kisebbbre venni, csak nagyobbra a szemcse méretet. Persze erőltetni nem akarom, nehogy eltörjek valamit.
Nem tudom az számít-e, de első két főzéskor a darálás után a gép amikor tömörítette volna amegőrölt kávét, akkor csak kidobta mintha valami nem lenne oké. Viszont azóta szépen főzi a kávét, szépen darál, csak a kávé szemcsemérete nem jó.
Van ötletetek mi lehet a gond? Vagy mit tehetnék?
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 5 hónapja - 5 éve 5 hónapja #8894 Írta: lakatos.jaguar
lakatos.jaguar válaszolt a következő témában: Saeco Talea Giro
Sziasztok!
Vettem egy felújított Saeco Talea Giro gépet. Tudja esetleg valaki, hogy van e ennek energia takarékos üzemmódja? Azaz valamennyi idő után el kellene mennie standby-ba? Azért kérdem, mert az enyém nem megy el aludni, és nem tudom, hogy ez normális e.
Köszi előre is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 5 hónapja - 5 éve 5 hónapja #8895 Írta: Nyjózsef
Nyjózsef válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Szeretnék kérni egy kis segítséget.
Van egy Seaco primea ring Cappuccino kávégépem , azt vettem észre , hogy több vizet enged a kávéhoz mint ami be van állítva. Ezt nem mindig csinálja csak 4-5 kávé főzés után ,de egyre sűrűbben. Van ez a elöáztatás mód valamikor nem áztat csak folyik egyfolytában, de valamikor még kétszer kezd neki elöáztatni. Olyan mintha nem bírná összetömöriteni a kávét, így kétszer kezd neki és ezáltal dupla vízmennyiséget adagol. A kávé őrlés finomság jól be van állítva ,ha egyáltalán van köze hozzá .Csináltam teljes törlést újra indítást is ,most lett kicserélve a központi egységen a tömítés is ,minden 200.ik kávé útán elvégzem a vízkőtelenitést és a zsírzást a gép mindig karban van tartva. A szilikon zsír amit most vettem elég kemény sürű az elöző az lágyabb volt lehet,hogy egy baj nem megfelelő a zsír?

Elöre is köszönöm szépen a választ!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 5 hónapja - 5 éve 5 hónapja #8896 Írta: csabi710
csabi710 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!

Minek a hibája vágja haza a triacot? Egy siemens surpresso s20 ban cseréltettem és 10 adag után újra nem fűti a vizet.

Egy másik gépnél pedig ez a hiba jelenség van.
Azon kívül, hogy elektronika tud valaki tippet, hogy mi okozhatja(van mikor órákig jó a gép, van mikor bekapcsolás után egyből ilyen.


Köszi.

Azóta rájöttem, hogy a vezérlőpanel(az előlapi) okozza a hibát, mert átrakva egy másik gépbe a hiba is átment.
Mit kellene cserélni az előlapi vezérlőpanelon?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 5 hónapja #8897 Írta: Lucius
Lucius válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia. Az a szemcseméret nagyon durva. Azért is dobta ki mert túl sokat darált és nem tudta tömöríteni. Le kell venni a kávébabtartályt, utána kiveszed azt a kis ricnis fekete állítógombot és elfordítod a + felé (nagy szemcseméret felé) és úgy teszed vissza. Tudsz rajta finomítani őrlés közben. Ezt lehet hogy vagy 2x 3x el kell játszanod, hogy kellő finomságú legyen a szemcseméret. Ha nagyjából belőtted akkor tedd vissza azt a kis fekete állító gombot a helyére kb. középre. és utána vissza a kávétartályt. Így más pörkölésű kávénál is még tudod finomítani vagy nagyobbra venni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 5 hónapja #8898 Írta: attila.kovács
attila.kovács válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!
Én is úgy gondoltam, hogy a szermcseméret nagyon durva. Nem is nagyon láttam még semmilyen főzőnél ekkora szemcseméretet.
De akkor eddig ott rontottam el, hogy nem darálás közben próbáltam csökkenteni a szemcseméretet? Tehát úgy kell, hogy mikor beindul a darálás akkor tekerem? Ez eddig ismeretlen dolog :D
Szemcseméret szinten, jól gondolom, hogy kb olyat lőjjek be ami a boltban vett előre darált kávéknál van?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.820 másodperc