KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
5 éve 6 hónapja #8851 Írta: Bobojsza
Bobojsza válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Valószínűleg nem a szilikonzsírral van a probléma. Tudok rajta segíteni vagy szerviz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja #8852 Írta: Jim-X
Jim-X válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Krups EA 8150 kavefozon hogyan lehet a daralasi idot modositani? Keveset daral es nem mukodik rendesen ennyi orlemennyel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja #8853 Írta: pasztorinyh
pasztorinyh válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Vettem a szüleimnek egy Saeco Incanto SUP21Y gépet, aminek a rövid, hosszú kávé és víz ledjei villogtak, a kazán nem fűtött fel, illetve a vízcsapon tökéletesen jön a víz (hideg), de a kávékifolyón semmi (nem jut el a KPE-ig?! Na mondom megcsinálom, a kettőből csinálok egyet (korábban is az volt nekik, csak az a KPE mozgatással küszködött, úgy emlékszem, hogy a felső holtponton megszorult. Annak a paneljára beletettem, a kazánt is kicseréltem, fel is kezdett fűteni. Kicseréltem a TIP33C tranzisztort, felfűtött a kazán és a KPE is tökéletesen mozgott, daráló elindult stb., de a víz most sem jött a kifolyón. A csap (pipacső?) nincs eltömődve, ezzel szórakoztam, majd egyszer csak úgy megint az a hibajelenség jött elő a másik panellel, amivel vettem, villog a rövid és hosszú kávé led és a víz hibajelző led, a kazán nem fűt fel?!
Mi lehet a gond (azon kívül, hogy nem értek hozzá :) )
Előre köszönöm a segítséget!
Üdv. István

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja #8854 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Bobojsza írta: Valószínűleg nem a szilikonzsírral van a probléma. Tudok rajta segíteni vagy szerviz?


Arra a sín részre kell ragasztani egy vékony műanyag csíkot ahol a KPE becsúszik a helyére.
Durván 1 mm vastag legyen, és akkor a KPE nem tud billegni végálláskor.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja #8855 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Jim-X írta: Sziasztok!
Krups EA 8150 kavefozon hogyan lehet a daralasi idot modositani? Keveset daral es nem mukodik rendesen ennyi orlemennyel.


Szia!

Ha három kávészemes állásban kevés az őrlemény, akkor állítsd kissé durvábbra a finomságot. Durvább állásban azonos idő alatt több őrlemény képződik.
A darálási időn nem tudsz változtatni. ::tan::

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja - 5 éve 6 hónapja #8856 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

pasztorinyh írta: Sziasztok!
Vettem a szüleimnek egy Saeco Incanto SUP21Y gépet, aminek a rövid, hosszú kávé és víz ledjei villogtak, a kazán nem fűtött fel, illetve a vízcsapon tökéletesen jön a víz (hideg), de a kávékifolyón semmi (nem jut el a KPE-ig?! Na mondom megcsinálom, a kettőből csinálok egyet (korábban is az volt nekik, csak az a KPE mozgatással küszködött, úgy emlékszem, hogy a felső holtponton megszorult. Annak a paneljára beletettem, a kazánt is kicseréltem, fel is kezdett fűteni. Kicseréltem a TIP33C tranzisztort, felfűtött a kazán és a KPE is tökéletesen mozgott, daráló elindult stb., de a víz most sem jött a kifolyón. A csap (pipacső?) nincs eltömődve, ezzel szórakoztam, majd egyszer csak úgy megint az a hibajelenség jött elő a másik panellel, amivel vettem, villog a rövid és hosszú kávé led és a víz hibajelző led, a kazán nem fűt fel?!
Mi lehet a gond (azon kívül, hogy nem értek hozzá :) )
Előre köszönöm a segítséget!
Üdv. István


Szia!
Keresztetszet csökkenés lehet a rendszerben a villogó víz jelzés miatt. Addig amíg ez hibát jelez, nem fog fűteni. Tisztítsd meg a turbinát, főleg a bemenő oldalt.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.576 másodperc