KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
5 éve 6 hónapja #8839 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

koornel írta: Szervusztok!
Kávégép vásárlás előtt álok.
Jura mellett döntöttem, de rengeteg fajta van és nehéz a választás.
Segítsetek légyszíves.
Ami a lényeg:
- lehetőleg ne legyen nagy, ne foglalja el az egész konyhapultot
- erős kávét készítsen
- max 50.000 Ft

Milyen típust ajánlotok?


Szia!

Ha csak ekkora összegben gondolkodsz a Jurában, akkor régi E-szériás gépet tudsz majd venni. Ezek nem nagyok, nem foglalják el a pultot.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja #8840 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

tartamas írta: Sziasztok!
Valakinek valami ötlete arra, ha teljes keresztmetszeteben bevízkövesedett a kazán?
Amúgy Melitta Caffee Bistro a gép típusa
Köszi


Szia!

Ezek mind spirális átfolyórendszerű kazánok, ha például középen van eldugulva akkor egyszerűbb az új kazán vásárlása.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja #8841 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Dkrisz25 írta: Sziasztok,
Egy Philips EP3510-es gépünk van, egy pár napja elkezdett érdekesen viselkedni, be és kikapcsolásánál korábban kis mennyiségű víz mindig kifolyt a kávéfőző helyén elöl, azonban most egy csepp sem jön ki, viszont jelentős mennyiségű víz lesz a vízgyűjtő tartályban alul. Kávéfőzéskor is gyengébben jön a kávé, a főzés befejeztével sziszegő hang kíséretében szintén gőz jelenik meg a gép oldalán. Gőzölésnél illetve forró víz engedésénél a gép bal oldalán, a főzőegységnél tetemes mennyiségű gőz jön ki, a gőz csövön pedig alig jön víz. Ilyet korábban sosem tapasztaltunk. A főzőegységet előírás szerint folyamatosan kitisztítottam, vízkőmentesítő folyadékkal vízkőmentesítést is csináltunk. Az AquaClean szűrőt is eltávolítottam hátha ez a probléma, de nem javult a helyzet. Espresso főzésénél szerintem sokkal kevesebb jön le a megszokottnál, hosszú kávénál talán nem ennyire szembetűnő a különbség.

Nincs valami ötletetek mi lehet a baja? Hátha van valami egyszerű megoldás, vagy mindenképp szakszervízbe kell vinni...
A gép júniusi, átalag napi 2 kávénál nem főzünk rajta többet...

Előre is köszi a segítséget!


Szia!

Ha három hónapos a gép, akkor garanciában kell megjavíttatni egy márkaszervizzel.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja #8842 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

icemann írta: Sziasztok, van egy odea gó kávéfőzőm,és az a gondom, hogy rettenetesen durvára darál,a legfinomabb álláson is.Szétszedtem a darálót ,jelre összeraktam,az eredmény nem változott. A kerámiákon nem látszik kopás. Valami 5let??


Szia!

Ha jelre van összerakva és mindhárom köröm a horonyban van, akkor jónak kell lennie a finomságnak! Ha nem így van, akkor rosszul van összerakva a daráló.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja #8843 Írta: nagim
nagim válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!

Saeco Talea Touch-rol lenne szó. A víz obliteskor vagy kavefozeskor csak csopogve, esetleg nagyon lassan csordogalva jon. A gőzölőn a gőz és a forró víz viszont rendesen jön. Mi lehet a gond? Szivattyú vagy esetleg dugulas lehet valahol?

Előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja - 5 éve 6 hónapja #8844 Írta: mdav88
mdav88 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Hozzám került a testvérem Saeco Intelia gépe, mely bekapcsolás után rögtön a vízkőmentesítés programba lép be, elindítva azt pedig csak a mechanikát mozgatja újra és újra. Teszt menüből mindent elvégez, kivéve a rezgőpumpát nem moccantja meg. Kicseréltem a rezgőt, mert direkt hálózati feszültségre csak egyet rezzent, de a fenti jelenségen nem segített az új pumpa sem.

Esetleg ötlet mire kéne ránézni, mert ha jól sejtem itt valami a panelen lehet...
Köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.726 másodperc