KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
5 éve 8 hónapja #8815 Írta: Lali11
Lali11 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok! Otthonra szeretnek karos (nem hasznalt kavegepet). Milyet ajanlanatok? A gyartok a sajatjukat favorizaljak. Fontos lenne, hogy normalis gozkar legyen rajta amivel rendesen lehet habositank. Mi a velemenyetek ezekrol a gepekrol? Ti melyiket valasztanatok? Sage BES840, Paconi espresso dolce pid, Lelit Victoria, Lelit pl042temd. Kavedaraloban van olyan aminel be tudom allitani, hogy egy vagy ket fore szeretnemma kavet es annyit orol majd leall magatol? Cafe Freiben lattam, hogy az orlo ala odatartja a kart es a gep a megadott mennyiseget orli le, majd kikapcsol. Koszonom a tanacsokat. Esetleg amiket ajanlontok, bar uj geoek, de erdemes valamit tuningolni rajtuk?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 8 hónapja #8816 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Lali11 írta: Sziasztok! Otthonra szeretnek karos (nem hasznalt kavegepet). Milyet ajanlanatok? A gyartok a sajatjukat favorizaljak. Fontos lenne, hogy normalis gozkar legyen rajta amivel rendesen lehet habositank. Mi a velemenyetek ezekrol a gepekrol? Ti melyiket valasztanatok? Sage BES840, Paconi espresso dolce pid, Lelit Victoria, Lelit pl042temd. Kavedaraloban van olyan aminel be tudom allitani, hogy egy vagy ket fore szeretnemma kavet es annyit orol majd leall magatol? Cafe Freiben lattam, hogy az orlo ala odatartja a kart es a gep a megadott mennyiseget orli le, majd kikapcsol. Koszonom a tanacsokat. Esetleg amiket ajanlontok, bar uj geoek, de erdemes valamit tuningolni rajtuk?


Szia!

Kérdésedre a "Hagyományos kávéfőző, kávédaráló" topicban fogsz választ kapni, ott foglalkoznak a karos gépekkel. Ráadásul profi szakik is vannak a válaszadók között.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 8 hónapja #8817 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

kotovics írta: Sziasztok
Valaki találkozott már olyannal, hogy saeco minuto bekapcsolás után azonnal vízkőmentesítő programban van, és több tartály víz átnyomatása után sem végez vele.
A kérdés hogy hogyan lehet kilépni belőle, illetve lehet -e esetleg resetelni valahogy az egész gépet?
Köszi


Szia!

A kezelési útmutató leírása alapján kell elvégezni a vízkőmentesítést, és a végén ki fog lépni a programból. Természetesen ennek feltétele az, hogy az átfolyó vízmennyiséget rendesen mérje a gép.
Resetelési lehetőség nincs a programban.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 8 hónapja - 5 éve 8 hónapja #8818 Írta: kotovics
kotovics válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Hát ez sajnos nem lép ki a vízkőmentesítő programból, pedig már cseréltem átfolyásmérőt is. Csak megy a szivattyú, és a gőzcsövön tolja ki a vizet, napestig. Szerintem ez vezérlő panel probléma lehet. A minuto-nál a kijelző alatti panelban van a proci, és a program, vagy hátul? Jól gondolom hogy a hátsó panel az a táppanel, és inkább az lcd alattit kellene cserélnem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 8 hónapja #8819 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Nem! Az első az csak a kijelző grafikájának megjelenítésére szolgál, a hátsó panel a táp és a processzoros panel.
Olcsóbban jössz ki vele akkor, ha egy Saeco szervizbe beadod hibakeresésre. A panel ára egy csöppöt "fogós", olcsóbb a javítás. Ha nem találják meg a hiba okát panelcsere nélkül, akkor még mindig van lehetőséged arra, hogy cserélj benne panelt ha olcsón hozzájutsz.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 8 hónapja #8820 Írta: Szabolcs
Szabolcs válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Üdv Mindenkinek!
Keresgéltem itt is ott is, és láttam, hogy itt azért nagyon sok hozzáértő ember van, ezért ide írok én is. Az én hibámmal hasonlót nem találtam .
A készülék egy Talea Ring. Tökéletesen működött. Eljött a takarítás ideje. Végig csináltam a vizkötlenítést, majd rámentem a főzőegység tisztítására is.
Az első lépcső rendben le is jött , aztán csak dolgozott a pumpa( csendesebben szenvedősebben), de semmi nem jött csésze kifolyónál. Végig csinálta. Ezt követőn kikapcs bekapcs, és azóta az öntesztnél a pumpa elindul, eléri azt a szenvedős hangot, és csak telik a zacc tálca.
Megnéztem az ajtón belül hogy honnan folyik. Nekem érdekes: Az öntesztnél nem megy fel a helyére a főzőegység. Nem csatlakozik a szelepre. A nyomás pedig nem itt távozik, hanem a szelep fölött engedi azon ami a műanyag takaró mögött van.
Ha felmelegszik ( nincs önrészt )tudok kávét főzni vele.
A főzőegységet is kitakarítottam, illetve a vízkovezés is megvolt.
Próbáltam újra a tisztító programot indítani, de ugyan úgy mint az önrésztnél a főzőegység marad N állásban, a pumpa által nyomott víz pedig azon a külön kifolyon távozik.
Nem tudom videót lehet ide mellékelni?
Remélem körbe tudtam írni megfelelően. Ha esetleg valaki tudna valamit ötletet azt megpróbálnám.
További szép napot

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 2.293 másodperc